ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Denetçi Çalışmalarına Yönelik İncelemeleri Artırdı

SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) denetim şirketlerinin kripto para firmaları için yaptığı işlerin incelemesini artırdı. Detaylar haberimizde...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Denetçi Çalışmalarına Yönelik İncelemeleri Artırdı
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Denetçi Çalışmalarına Yönelik İncelemeleri Artırdı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından, denetim firmalarının kripto para şirketleri üzerindeki faaliyetlerinin incelenmesinin arttırılması önerildi.

Geçen ay FTX, ABD iflas koruması için başvuruda bulundu ve kurucusu Sam Bankman-Fried, rakip borsa Binance tarafından önerilen bir satın almanın geri çekilmesinin ardından CEO’luk görevinden istifa etti. O zamandan beri birçok kripto şirketi, FTX’in çöküşünden kaynaklanan bir krize girdi.

Özellikle borsaların likiditelerine olan güvenin azalması bazı önemli durumlar ortaya çıkardı. Binance ile birlikte rezerv paylaşımı trendi başladı, ancak bu platformların denetimleriyle ilgili sorunlar ortaya çıkmasıyla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gerekli önlemleri almak ve denetimleri hızlandırmak için çalışmalarını arttırdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Denetçilerin Kripto Para Araştırmalarını İnceliyor

Üst düzey bir yetkili Perşembe günü Wall Street Journal’a verdiği demeçte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) denetim firmalarının kripto para sektöründeki çalışmalarının dikkatli bir şekilde incelediğini belirtti.

Birçok denetim firması yakın takip veya offshore merkezleriyle yönetilmekte, bu nedenle düzenleyicinin müdahale alanına girmesi çok olası değildir. SEC, denetim firmalarının kendisiyle zıtlaşmasını istememesini sağlamak için etkili bir uyarıda bulunurken, aynı zamanda yatırımcıları da alarma geçiriyor.

SEC’in Baş Muhasebeci Vekili Paul Munter, bir dergiye verdiği röportajda kripto şirketlerinin ortaya attığı bazı iddialara karşı yatırımcıları çok dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yatırımcılara dikkatli olmalarını ve taahhütte bulunmadan önce herhangi bir yatırımı derinlemesine araştırmalarını tavsiye etti.

İlginizi çekebilir: LayerTwoLabs, Finansman Turunda 3 Milyon Dolar Topladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir