ABD Merkezli First Republic Bank, 11 Büyük Bankadan 30 Milyar Dolarlık Bir Mevduat Aldı

ABD Merkezli First Republic Bank, 11 Büyük Bankadan 30 Milyar Dolarlık Bir Mevduat Aldı
ABD Merkezli First Republic Bank, 11 Büyük Bankadan 30 Milyar Dolarlık Bir Mevduat Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde yaşanan bankacılık krizi gündemden düşmüyor. Kriz devam ederken öne çıkan First Republic Bank, ABD merkezli First Republic Bank, 11 büyük bankadan 30 milyar dolar mevduat aldı.

Yapılan açıklamalara göre ABD Hazine Bakanlığı, ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC), ABD bankacılık krizini kapsamlı bir şekilde ele aldı.

ABD’nin bu üç kurumu, First Republic Bank‘ın 11 büyük bankadan 30 milyar dolar mevduat aldığını bildirdi.

First Republic Bank, genel olarak bankacılık krizleri ile anılıyor. Şirket, birçok güçlü bankadan alınan mevduat sorununu çözmeye odaklandı.

ABD bankaları First Republic Bank ile el sıkışıyor

First Republic Bank, ABD bankacılık krizine karışan isimlerden biri oldu. Ancak şirkete yardım eli gitti. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FDIC Başkanı Martin Gruenberg ve Fed Başkanı Jerome Powell konuya ilişkin ortak açıklama yaptı.

Üç isim tarafından yapılan ortak açıklamada 11 bankanın First Republic Bank’a güçlü mevduat sağlayacağı belirtildi. Yayınlanan bildiride, “Büyük bankacılık gruplarından destek ifadeleri memnuniyetle karşılanmaktadır” denildi.

First Republic Bank, ABD bankacılık krizinin bir sonucu olarak hisse fiyatının %30’dan fazlasını kaybetti. Ancak kuruluş, büyük bankalardan aldığı 30 milyar dolarlık mevduat sayesinde toparlanmaya başladı.

ABD basınında yer alan haberlere göre First Republic Bank’a mevduat sağlayan bankalar arasında JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs ve Morgan Stanley’in olduğu söyleniyor.

İlginizi çekebilir: FDIC, SVB ve Signature Bank’ı Satın Almak İsteyenler İçin Son Tarihi 17 Mart Olarak Belirledi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir