ABD Senatörleri, Bitcoin’in Enerji Kullanımını İncelemek İçin Yasa Tasarısı Sundu

ABD senatörleri lider kripto para birimi Bitcoin'in çevresel etkilerinin araştırılması için yasa tasarısı sundu. İşte tüm detaylar...

ABD Senatörleri, Bitcoin'in Enerji Kullanımını İncelemek İçin Yasa Tasarısı Sundu
ABD Senatörleri, Bitcoin'in Enerji Kullanımını İncelemek İçin Yasa Tasarısı Sundu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Senatörleri Ed Markey, Jeff Merkley ve Temsilci Jared Huffman önemli bir yasa tasarısı sundular ve bu tasarı ile Çevre Koruma Ajansı’nı (EPA) Bitcoin’in enerji kullanımını araştırmaya zorluyorlar. Yasa tasarısı çevresel lider kripto para birimi Bitcoin’in etkisini araştırma ve anlaşılmasını istiyor.

Kripto madenciliğinin ülkenin enerji hedeflerini ve yerel elektrik şebekelerini tehdit ettiğine dikkat çeken politikacılar, Kripto Varlık Çevresel Şeffaflık Yasası’nın EPA’yı 5 megavattan fazla kullanan madencilerin etkisini değerlendiren bir rapor hazırlaması için yönlendireceğini belirtti.

Markey, madencilik şirketlerinin kârlarını iklim değişikliğine karşı mücadelenin ilerlemesini baltalayarak, temiz enerji geleceğimize olan vaadimizi tehlikeye soktuğunu ifade etti.

Konu hakkında şu ifadelere yer verildi:

“Kripto madenciliği şirketlerinin sera gazı emisyonlarını bildirmelerini sağlamak ve onları sorumlu tutmak, ülke genelinde evlerini ısıtmak, yemeklerini pişirmek ve günlük yaşamlarını sürdürmek için şebekeye güvenen toplulukları korumak için gerekli bir adımdır”

ABD Senatörü Markey bunun yanında kamu hizmeti firmalarının diğer tüketiciler için fiyatları yükseltmek durumunda kalabileceğini dile getirdi. Tasarıda şu ifadeler kullanıldı:

“Kripto varlık madenciliği operasyonları, genellikle zaman içinde bilgi işlem gereksinimlerini artırmak için tasarlanıyor ve bu da artan enerji tüketimine yol açabiliyor. Bir kripto varlık ağı olan Bitcoin, yıllık olarak Şili veya Bangladeş gibi ülkelerin tükettiğinden daha fazla enerji tüketiyor.”

Lider kripto para birimi Bitcoin’e yönelik düzenlemeler devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından pek çok ülke BTC’ye dair önemli adımlar atmaya başladı. Özellikle Amerika bu alanda sıkı çalışmalar sergilemeye başladı. Ayrıca BTC 12 aralık itibarıyla 17 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Uzmanlar Bitcoin’de (BTC) hafif toparlanma belirtileri olduğunun altını çiziyor.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Borsası Binance, Şikayet Üzerine Bir Kullanıcısının Hesabını Askıya Aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir