ABD ve Güney Kore, Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon’un İadesini İstiyor

ABD ve Güney Kore, Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon’un İadesini İstiyor
ABD ve Güney Kore, Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon’un İadesini İstiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021’de yaşanan Terra krizi, tüm dünya da yankı uyandırmıştı. Projenin çöküşü, kripto para yatırımcılarını derinden etkiledi. Şirket hakkında pek çok iddia ortaya atıldı.

Yaşanan son gelişmelerde medyada geniş yer buldu. ABD ve Güney Kore, Karadağ’daki yetkililer tarafından tutuklanan Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon‘un iadesini talep etti.

Karadağ Adalet Bakanı Marco Kovac 29 Mart Çarşamba günü başkent Podgorica’da gazetecilere bir dizi açıklamalarda bulundu.

Kovac, hakimlerin hangi yolu izleyeceğine karar vereceğini söyledi. Do Kwon‘un davası hakkında gazetecilere konuşan Kovac şunları söyledi:

Suçun ciddiyeti, suçun işlendiği yer, talep sırası ve zanlının vatandaşlığı değerlendirilecek” dedi.

Do Kwon’un avukatı iddiaları yalanladı

Marco Kovac, Karadağ’da bir zanlı hüküm giyerse önce orada tutuklanması gerektiğini söyledi. Yetkililer, Kwon ve Terraform CFO’su Han Chang-Joon’un geçen hafta Dubai’ye kaçarken tutuklandığını söyledi. Do Kwon’un avukatı suçlamaları reddetti.

Kwon’un nerede olduğu, Güney Koreli yetkililerin sermaye piyasası kanunu ihlallerinden şüphelendikleri için tutuklama emri çıkardıkları Eylül ayından bu yana sürekli spekülasyon konusu oldu.

Dün, Karadağ’daki bir ıslahevi başkanı Rade Voivodić’in yaptığı açıklamalar Kwon hakkındaki bazı şüpheleri açıklığa kavuşturdu.

İlginizi çekebilir: Helium (HNT) Yorum – 2023

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir