Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin, Kripto Borsası Rtcoin Hakkında Uyarıda Bulundu

Almanya'nın mali düzenleyicisi BaFin, popüler kripto para borsalarından biri olarak nitelendirilen Rtcoin hakkında önemli bir uyarıda bulundu.

Almanya'nın mali düzenleyicisi BaFin, Kripto Borsası Rtcoin Hakkında Uyarıda Bulundu
Almanya'nın mali düzenleyicisi BaFin, Kripto Borsası Rtcoin Hakkında Uyarıda Bulundu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya’nın mali denetleyicisi BaFin, kripto para borsası Rtcoin’in ülkede faaliyet gösterme yetkisinin olmadığını kamuoyuna duyurdu. Kripto para endüstrisindeki çalkantılı dönemde, kripto borsalarının ilerleyişi önemli bir konu haline geldi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak tanınan FTX, üçüncü haftasında iflasını ilan etmiş ve bu durumla birlikte yeni bir döneme girmiş oldu.

Kripto endüstrisinin yeni döneminde, borsaların muazzam düzeyde şeffaflık sağlaması, her geçen gün daha da büyük önem taşıyor. Özellikle Binance, rezerv kanıtı sistemiyle bu dönemin başlangıcına katkıda bulundu. Kripto benimsenmesinin arttığı bu zaman diliminde, borsaların önemli bir rolü var.

Bunu göz önünde bulunduran düzenleme ve denetim kurumları, yoğun bir mesai harcıyor. Son olarak, Almanya‘nın mali düzenleyicisi BaFin de, kripto borsalarını denetlemeye devam ediyor.

BaFin, Almanya’da Banka Yasası olan KWG kapsamına giren Rtcoin’in finansal hizmetler sunmak için kayıt oluşturmamış olduğunu belirtti. KWG, bankacılık ve finansal hizmetler sunan kuruluşlara rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. Almanya’da faaliyet gösteren kripto para borsaları da bu düzenlemeler kapsamındadır.

Bugün yapılan duyuruda, kripto şirketinin BaFin tarafından denetlenmediği özellikle vurgulandı. Ayrıca düzenleyici, kurumun izinsiz bir borsa olarak faaliyet gösterdiği gerekçesiyle Rtcoin’in web sitesinin gösterildiğini söyledi. Borsanın web sitesinde, Cayman Adaları’nda kayıtlı olduğu ve dört farklı yargı bölgesinde operasyon merkezi olduğu belirtiliyor.

Ek olarak, Rtcoin Birleşik Krallık’taki şirketler arasında kayıtlı veya geçici onay almış gibi görünmüyor. Kurum, tüm bunları göz önünde bulundurarak önemli bir duyuru yayınladı.

Son 1-2 senedir kripto endüstrisine yönelik sıkı bir denetleme mevcut. Elbette bu denetlemeler kullanıcıların güvenliği için gerçekleştiriliyor. Bunun yanında finansal işletmeler ve kripto para borsaları kontrol atında tutulmuş oluyor.

İlginizi çekebilir: Perennial, Finansman Turunda 12 Milyon Dolarlık Fon Topladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir