Amerikan yatırım bankası JPMorgan, Kurumsal Şirketlerin Kripto Paralara Şüpheyle Yaklaştığını Belirtti

Amerikan yatırım bankası JPMorgan, Kurumsal Şirketlerin Kripto Paralara Şüpheyle Yaklaştığını Belirtti
Amerikan yatırım bankası JPMorgan, Kurumsal Şirketlerin Kripto Paralara Şüpheyle Yaklaştığını Belirtti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD yatırım bankası JP Morgan önemli bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılan şirket isimlerinin %72’sinin kripto para birimlerine şüpheyle baktığı belirtildi.

Büyük durgunluğu ve iflaslarıyla 2022 senesi korku ve güvensizliği de körükledi. Bu konuda kripto para yatırımcıları daha temkinli davranmaya başladı.

Bu ayı piyasası durumu, riskli varlıklara yatırılan tutarı da azalttı. Kripto para sektörü üzerine bir anket yürüten JP Morgan, ankete katılan şirket isimlerinin %72‘sinin kripto para birimleri ile ilgili olmadığını söyledi.

JP Morgan, Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para Birimlerine Yaklaşımını Ölçüyor

Amerikan bankası JP Morgan, kurumun kripto para birimlerine yaklaşımını değerlendiren e-Trading Edit’in 7. baskısını yayınladı.

Bu yıllık çalışma, teknolojik gelişmeler ve makroekonomik faktörler dikkate alınarak yapılmıştır. Anket, dünya çapında 60 lokasyonda 835 şirketin ticari unvanlarını içeriyordu. Anket ayrıca şirket isimleriyle ilgili kripto tereddütlerini de ortaya çıkardı.

Ankete katılan isimlerin sadece %14‘ü bu yıl kripto para ticareti yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bu arada, %72‘si kripto para ticareti yapma planları olmadığını söyledi. Geri kalan %14‘lük kısım ise önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para birimi endüstrisine girebileceklerini söyledi.

İlginizi çekebilir: Ripple, 1 Milyar Adet XRP’nin Kilidini Açtı

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir