Amerika’nın En Büyük Kripto Para Borsası Coinbase, Euro Destekli Stablecoin EUROC’u Listeleyecek

Amerika’nın En Büyük Kripto Para Borsası Coinbase, Euro Destekli Stablecoin EUROC’u Listeleyecek
Amerika’nın En Büyük Kripto Para Borsası Coinbase, Euro Destekli Stablecoin EUROC’u Listeleyecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En popüler kripto borsalarından biri olarak faaliyet gösteren Coinbase, euro destekli stablecoin’i Eurocoin’i (EUROC) alım satımın desteklendiği bölgelerde listeleyeceğini duyurdu.

Bu haberin ardından kripto yatırımcılarının gözleri EUROC’a çevrildi. Borsa 21 Şubat Salı günü, likidite koşullarının karşılanmasına bağlı olarak, USDC ile aynı tam rezerv modeli altında, 22 Şubat Çarşamba günü Circle tarafından çıkarılan EUROC’nin alım satımına başlayacağını bildirdi.

Amerika’nın en büyük kripto borsası olan Coinbase, çarşamba günü daha önce paylaşılan bir tweet’te listeleme tarihini güncelledi.

Borsa, bir Twitter gönderisiyle, işlemin likidite koşulları sağlandığında 27 Şubat 2023 Pazartesi günü gerçekleşeceğini duyurdu.

Stablecoin ticareti, EUROC listeleme destek programı ayarlandıktan ve likidite koşulları karşılandıktan sonra 24 Şubat Pazartesi günü devam edecek.

EUROC, Dolar destekli stabilcoinlere bir alternatif mi?

Aktarılan bilgilere göre varlıklar listelendikten sonra, kullanıcılar EUROC/USD ve EUROC/EUR çiftlerinde stablecoin ticareti yapabilecekler.

Borsaya göre EUROC, Ethereum ağında bir ERC-20 belirteci olarak listeleniyor, bu nedenle varlıkların diğer blockchain ağlarına gönderilmesi fon kaybına neden olabilir.

Şirketin duyurusunda EUROC’un borsalarda yeni veya düşük hacimli tokenler için “deneysel bir etiket” ile başlayacağı belirtildi.

Bu etiket, Coinbase’in şeffaflığını artırmak ve müşterilerin bilinçli kararlar almasına yardımcı olmak için kullanılıyor.

USDC, USDT ve BUSD gibi dolar destekli sabit paralar, başlangıcından bu yana kripto para piyasasında büyük oranda hakimiyet kazandı. Ancak son zamanlarda, ABD düzenleyicileri bu varlıkları incelemeye başladı.

İlginizi çekebilir: Kraken’in CEO’su Regülatörlerin Yaptığı Uygulamalar ile Kötü Amaçlı Kişilerin Önünün Açıldığını Düşünüyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir