Argo Blockchain, Yatırımcılara Eksik Bilgi Verdiği İddiasıyla Toplu Dava Edildi

Argo Blockchain, Yatırımcılara Eksik Bilgi Verdiği İddiasıyla Toplu Dava Edildi
Argo Blockchain, Yatırımcılara Eksik Bilgi Verdiği İddiasıyla Toplu Dava Edildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Argo Blockchain, halka arzı sırasında yatırımcılara yanlış beyanda bulunduğu ve eksik bilgi verdiği için dava edildi.

Ayrıca bu yıl kripto para şirketlerinin yasal işlemleri yoğun bir şekilde izlenmeye başlandı. Her şeyden önce, uzmanlara göre Ripple ile SEC arasındaki zorlu savaş bu yıl nihai bir sonuca varmalı.

Öte yandan kripto para piyasasının çökmesi nedeniyle birçok şirkete dava açıldı. Bir kripto para madenciliği şirketi olan Argo Blockchain, yatırımcıları yanlış tanıttığı ve eksik bilgi verdiği için bir toplu dava ile karşı karşıya kaldı.

Argo Blockchain, yatırımcıları yanılttığı için dava edildi

Bir kripto para madenciliği şirketi olan Argo Blockchain, iflastan kaçınmak için çok çalışıyor. Şirket, 65 milyon dolarlık tesisi Galaxy Digital’e sattı. Zorlu bir davanın ardından, madencilik şirketi şimdi bir toplu davayla mücadele ediyor.

Argo Blockchain’deki yatırımcılar, madencilik şirketine karşı yanlış beyanda bulunduğunu ve 2021 halka arzında önemli bilgileri paylaşmadığını iddia ederek toplu dava açtı.

Bu durumda yapılan açıklama şuydu:

“Arz Belgeleri ihmalkar bir şekilde hazırlanmış ve sonuç olarak, gerçek olmayan maddi gerçek beyanları içeriyordu veya yapılan beyanların yanıltıcı olmaması için gerekli diğer gerçekleri belirtmeden çıkarıldı.”

Davadaki iddialara göre Argo, yatırımcıları madencilerin mali beklentileri hakkındaki şişirilmiş verilere inandırmayı amaçlıyordu. Davayla ilgili yapılan açıklamada, yatırımcıların gerçekleri bilmeleri halinde bu halka arza katılmayacağının altı çizildi.

İlginizi çekebilir: Bu İki Altcoine Dikkat! Yükseliş Sinyalleri Geldi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir