Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, Kripto Paralara Sıcak Bakıyor

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, Kripto Paralara Sıcak Bakıyor
Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, Kripto Paralara Sıcak Bakıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, ülkesinin kripto düzenlemeleri hakkında yorum yaptı.

Kripto para piyasasının yükselişi, ülkelerin bu alanda neler yaptığını görmeyi ilginç hale getirdi. Kripto para birimi ve blockchain girişimlerinin kabul edilmesindeki son artış, küresel bir duruşu da ortaya çıkardı.

Pek çok ülke gelişen teknolojilere ayak uydurmak için yoğun çaba sarf ediyor. Son olarak, Avustralya Maliye ve Hizmetler Bakanı Stephen Jones, ülkesinin kripto para birimi düzenlemeleri hakkında bir açıklama yaptı.

Sydney Morning Herald ile yaptığı röportajda Finansal Hizmetler Bakanı Stephen Jones, kendi ülkesinde de kripto para düzenlemesi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, Ülkesinin Kripto Para Birimlerine Yaklaşımını Açıkladı

Jones, hükümetin kripto varlıklarını yakında başlayacak bir danışma süreci aracılığıyla düzenleyeceğini doğruladı. Bakan, doğası gereği finansal araç olarak gördüğü kripto para birimlerinin düzenlemeye tabi olmadığını savundu.

Ördek tanımını kullanan Jones, kripto para birimindeki gelişmelerin en başından finansal araçlar olarak görülmesi gerektiğini açıkladı.

Jones, diğer kripto paraların spekülatif ve yatırım amaçlı değer depolamak için kullanıldığını söyledi. Bu duruma atıfta bulunan Jones, kripto para birimlerini finansal araç olarak değerlendirmek için yeterli argüman olduğunu açıkladı.

İlginizi çekebilir: Lider Kripto Para Birimi Bitcoin Yükselişte!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir