Beaxy, SEC’in Kripto Para Platformuna Dava Açmasının Ardından Kapandı

Beaxy, SEC'in Kripto Para Platformuna Dava Açmasının Ardından Kapandı
Beaxy, SEC'in Kripto Para Platformuna Dava Açmasının Ardından Kapandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC kripto para platformu Beaxy’e dava açmıştı. Bu gelişmenin ardından platform kapatıldı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), borsanın kurucularını müşteri fonlarını zimmete geçirmekle suçladı. Ortaya atılan büyük iddialardan sonra açılan davayla kapatıldı.

Beaxy, SEC’in dava açmasının ardından kapandı

Beaxy, popüler bir kripto para ticaret platformu  olarak faaliyet gösteriyordu. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirketi ve kurucusu Artak Hamazaspyan’ı kınamasının ardından resmen kapandı.

Kurum, yaptığı açıklamada, şirketin kayıt dışı bir borsa ve aracılık şirketi işlettiğini söyledi. Daha sonra SEC, Beaxy Digital Ltd.’ye dava açtı.

Ek olarak BXY token’larını kullanarak kayıt dışı bir menkul kıymet arzında yasadışı bir şekilde 8 milyon dolar toplamakla suçlandı.

,ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ayrıca Hamazaspian’ın “kumar da dahil olmak üzere kişisel kullanım için en az 900.000 dolar yönlendirdiğini” söyledi.

Gelişmelerin ardından borsa, internet sitesinde “işimizi çevreleyen belirsiz düzenleyici ortam” açıklaması ise faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu.

Şirket yetkilileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Düzenleyicilere elimizden gelen her şekilde yardımcı olmak için sürekli olarak bilgi, veri ve röportajlar sağlayarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile iki yılı aşkın bir süredir işbirliği yapmayı açıkça taahhüt ettik.”

İlginizi çekebilir: Helium (HNT) Yorum – 2023

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir