Birleşik Krallık Hazinesi, Merkez Bankası Dijital Para Birimi Hazırlığında

Birleşik Krallık Hazinesi, Merkez Bankası Dijital Para Birimi Hazırlığında
Birleşik Krallık Hazinesi, Merkez Bankası Dijital Para Birimi Hazırlığında
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Krallık Hazinesi, hükümetin merkez bankasının dijital para birimleri üretmek için hazırlandığını bildirdi.

Kripto kışı, Bitcoin ve diğer varlıkların değerlerinde hızlı bir düşüşe neden olan, aynı zamanda birçok kamu politikası sorunlarını gündeme getirme potansiyeline sahip bir durumdur. Bu durum, herhangi bir kripto para biriminin istikrarlı olarak kabul edilip edilemeyeceği konusunda endişeleri yoğunlaştırma potansiyeline sahiptir.

İngiltere, tüketicinin korunması açısından son haftalarda mercek altına alınan kripto varlıkların konusundaki ilk genel düzenleyici yaklaşımını konuşmak için bir kamu istişaresi başlatıyor. Birleşik Krallık, endişelerin kripto paralara olan etkisinden uzaklaşmaya çalışıyor ve dijital pound ile ilgili planlar yapıyor.

Birleşik Krallık Hazinesi, CBDC Çıkarmak İstiyor

Birleşik Krallık Hazinesi Ekonomi Sekreteri Andrew Griffith, hükümetin merkez bankasının dijital para birimi çıkarmayı planladığını ifade etti.

Griffith, Birleşik Krallık’ın bir dünya kripto merkezi olmaya kararlı olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Hükümet, stablecoin’lerin ödeme amaçlı olarak toptan kullanımına yönelik bir rejim oluşturmak için… uzun bir yol kat etti”

Ekonomi sekreteri, Hazine Seçim Komitesine dijital pound‘un özellikleri hakkında bir toplumsal görüş alışverişine gelecek haftalarda başlanacağını da açıkladı.

İlginizi çekebilir: Popüler Kripto Borsası Coinbase, İşleri Düzeltmeye Çalışıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir