Bitcoin Madencilik Şirketi Marathon, Gelirlerinin %60’a Yakın Düştüğünü Bildirdi

Bitcoin Madencilik Şirketi Marathon, Gelirlerinin %60'a Yakın Düştüğünü Bildirdi
Bitcoin Madencilik Şirketi Marathon, Gelirlerinin %60'a Yakın Düştüğünü Bildirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda madencilik şirketlerinden peş peşe olumsuz haberler geliyor. Bu alanda son gelişme Marathon’dan geldi. Aktarılan bilgilere göre şirket, dördüncü çeyrekte gelirinde yaklaşık %60’lık bir düşüş bildirdi.

Madencilik sektörü, kripto para endüstrisinin yapı taşlarından biri olarak bilinmektedir. Sektörde geçmiş dönemlerde yaşanan darbelerin etkisi günümüzde hala devam ediyor.

En popüler Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Marathon, yeni bir rapor açıkladıç Şirketin gelirleri dördüncü çeyrekte %58 düşüşle 28.4 milyon $ oldu.

Firma tarafından yapılan açıklama, kripto para birimi madenciliğinin baltaladığı veriler olabilir. Madencilik devinin dördüncü çeyrek gelir görünümü 38,4 milyon dolardı.

Veriler, beklentilerin oldukça altında kaldı. Dolayısıyla şirket için alarm zilleri çalmaya başladı. Ek olarak başarılı marka, geçen ayki “kazanç brifingini” erteledi ve dijital varlıkların amortismanıyla ilgili bir muhasebe hatasını düzeltti.

Bunun yanında Marathon yaklaşmakta olan bir dijital varlık fiyatlandırma raporunu da erteledi.

Maden şirketleri mücadeleye devam ediyor

Madencilik faaliyetleri kripto para piyasasında adeta kilit bir rol oynuyor. Ancak şirketler giderek zayıflıyor. Tarihsel sürece bakıldığında kripto para madenciliği ile ilgili pek çok olumlu veri dikkatimizi çekiyor.

Olumsuz verilere ek olarak, madencilik faaliyetinin daha pahalı hale gelmesi ve BTC’nin sektör için yeterince iyi fiyatlandırılmaması da olumsuzluklara ekleniyor.

Madencilik faaliyetinde bulunan şirketlerin “hasılat raporları” inanılmaz derecede ilgi görüyor. Ek olarak uzmanlara göre kripto para piyasasında BTC liderliğindeki bir toparlanma, madenciliği yeniden geliştirebilir.

İlginizi çekebilir: Credit Suisse, İsviçre Merkez Bankası’ndan 54 Milyar Dolarlık Kredi Alıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir