Brezilya Merkez Bankası, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Halk Araştırmasını Hızlandırıyor

Brezilya Merkez Bankası, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Halk Araştırmasını Hızlandırıyor
Brezilya Merkez Bankası, Kripto Para Düzenlemeleri İçin Halk Araştırmasını Hızlandırıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya merkez bankası kripto para alanında önemli hamleler yapmaya başladı. Aktarılan bilgilere göre kurum, kripto para birimi düzenlemesine ilişkin kamu soruşturmasını hızlandırdı.

Ülkenin merkez bankası, kripto endüstrisine dair düzenlemeleri yürürlüğe koymadan önce büyük bir nefes alıyor. Ancak banka, kripto para mevzuatını hızlandırmak için çalışmayı tamamlamayı umuyor.

Brezilya merkez bankası kripto para birimi araştırmasını tamamlamak istiyor

Brezilya Merkez Bankası, kripto para düzenlemesi konusunda kamuoyu istişarelerine başlama planlarını açıkladı.

Kurum, amacın uzmanlardan ve halktan öneri ve geri bildirim toplamak olduğunun altını çizdi. Ayrıca mevcut piyasada faaliyet gösteren şirketlerin yasa tasarısına uymasının altı aydan fazla süreceğini vurguladı.

Merkez bankası, merkezi olmayan yönetişim sistemleriyle ilişkili riskleri sınırlamak ve yatırımcıların bu varlıklara uygun şekilde yatırım yapabilmesini sağlamak için özel önlemler alacağını söyledi.

20 Haziran‘da Brezilya hükümeti, kripto para hizmetleri düzenlemesini bağımsız bir merkez bankasına devretti.

Ancak, merkez bankaları, vergi daireleri ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) gibi diğer düzenleyici kurumlarla koordineli eylem ihtiyacına dikkat çekti. Uzmanlara göre bu hareket, hükümetin kripto para birimleri düzenlemesini sıkılaştırma girişimini temsil ediyor.

İlginizi çekebilir: Solana (SOL), Kısa Sürede Yüzde 30 Düşüş Yaşadı

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir