Cameron Winklevoss, ABD’li Düzenleyicileri First Republic Bank Krizini Ele Alırken Çifte Standart Uygulamakla Suçladı

Cameron Winklevoss
Cameron Winklevoss
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gemini, dünya genelinde en popüler kripto para borsalarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Kurucuları ise Winklevoss kardeşler olarak biliniyor.

Aktarılan bilgilere göre borsanın kurucu ortağı ve CEO’su Cameron Winklevoss ABD’li düzenleyicileri First Republic Bank kriziyle başa çıkmada çifte standart kullanmakla suçladı.

Başarılı yöneticiye göre First Republic bir kripto para bankası olsaydı birkaç hafta önce iflas ederdi. Winklevoss’un iddiaları, ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’ndeki üç Cumhuriyetçi tarafından hazırlanan bir mektupla tutarlı.

Yatırımcılar kripto varlıklara yöneliyor

Hükümet yetkilileri, 8-10 Mart tarihlerinde Silvergate ve Silicon Valley Bank’a kayyum atadı.

En büyük medya kuruluşlarından biri olan CNBC’nin haberleri 26 Nisan’da bir First Republic danışmanının hükümetin bankanın kayyum atamasını reddettiğini bildirdi.

Ancak First Republic’in Danışmanlarının, bankanın likidite sorunlarına yönelik mevcut özel piyasa çözümleriyle çalışır durumda kalmasını sağlayacaklarını söyledikleri bildirildi.

Fox News Kıdemli Muhabiri Charles Gasparino, 26 Nisan’da özel kurtarma paketinin, ABD Hazine bakanının, Silvergate ve Silicon Valley Bank’ta olduğu gibi, tasarruf sahiplerini devlet parasıyla kurtarma konusundaki isteksizliği olduğunu söyledi.

First Republic ilk çeyrek raporunda toplam mevduatın 100 milyar dolardan fazla düştüğünü bildirdiğinde işler bir çıkmaza girdi. Şirket, mali durumunu mümkün olan en kısa sürede güçlendirmek için stratejik seçenekleri takip edeceğini söyledi.

First Republic Bank hisseleri Pazartesi gününden bu yana %64’ten fazla düştü ve16.14$’dan 5.68$’a geriledi.

Şirketin başarısızlığının, yatırımcıların merkez bankacılığı kurumlarına olan güvenini kaybetmesine ve Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmasına neden olduğuna inanılıyor.

İlginizi çekebilir: 2023 Gümüş Değerlenir Mi?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir