Chainalysis’ten Alınan Verilere Göre, Shitcoin Ticaretine 4,6 Milyar Dolar Harcandı

Chainalysis'ten Alınan Verilere Göre, Shitcoin Ticaretine 4,6 Milyar Dolar Harcandı
Chainalysis'ten Alınan Verilere Göre, Shitcoin Ticaretine 4,6 Milyar Dolar Harcandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainalysis verilerine göre kripto para piyasasına salınan 10.000 token Shitcoin ticareti için kullanılıyor gibi görünüyor.

Kripto veri analitiği ile tanınan Chainalysis’in yayınladığı verilere göre, geçtiğimiz yıl kripto pazarında piyasaya sürülen 10.000 token’ın bir “pompa ve boşaltma” planının parçası olduğu söyleniyor.

Yaklaşık 4,6 milyar dolar değerindeki bu tokenler, Chainalysis tarafından şüpheli ve hileli işlemler olarak tanımlandı.

Chainalysis, Shitcoin Ticaretinin Detaylarını Vurguladı

Chainalysis, shitcoin ticaretinin nasıl çalıştığına dair bir ifadeden alıntı yapıyor. Chainalysis, gerçekleşen shitcoin alım satımlarının yatırımcılar arasında stratejik ve döngüsel olduğunu vurguladı.

Platform, Shitcoin olaylarını aşağıdaki açıklamada duyurdu:

“Shitcoin ticareti klasik bir doldur-boşalt modelidir. Alım satım yapmayı planlayan yatırımcılar fiyatı yükseltmeye başlar ve daha yüksek fiyat bir şeyi kaçırma korkusu (FOMO) yaratır. Zorlayıcı bir ifade, alıcıları alım satıma devam etmeye çekmek için kullanılır.”

Chainalysis tarafından yayınlanan veriler, 9.900’den fazla sözde “pomp and dump” şüphelisinin 4,6 milyar dolar değerinde shitcoin ticareti yaptığını gösteriyor.

Shitcoin Nedir?

Shitcoin, herhangi bir amaca hizmet etmeyen şüpheli token’lara denir. Yatırımcılar için büyük risk taşır. Fiyatı keskin bir şekilde düşebilir ya da yükselebilir.

Uzmanlar bu tür projelerden uzak durulmasını tavsiye ediyor. Bir kripto para projesinin şüpheli olup olmadığını anlamak için resmi sitesindeki hedeflerine, kurucu isimlerine, ortaklarına ve sosyal medya hesaplarına bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mesajlaşma Platformu Salsa, Finansman Turunda 2 Milyon Dolar Topladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir