DeFi protokolü Defrost Finance Ekibi, Rug Pull İddialarını İftira Olarak Nitelendirdi

Defrost Finance ekibi, rug pull iddialarını reddetti ve iddiaların iftira olduğunu söyledi. Tüm detayları sizler için derledik...

DeFi protokolü Defrost Finance Ekibi, Rug Pull İddialarını İftira Olarak Nitelendirdi
DeFi protokolü Defrost Finance Ekibi, Rug Pull İddialarını İftira Olarak Nitelendirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Defrost Finance protokolü, rug pull iddialarını reddederek, iddiaların iftira olduğunu açıkça ilan etti. Ekip, hacker’a ödül parası teklif ettikten sonra çalınan fonların kurtarıldığını açıkladı.

Rug Pull İddiasını Reddettiler!

Avalanche tabanlı DeFi protokolünün arkasındaki ekip, rug pull iddialarının doğru olmadığını bir kere daha belirtti. Blockchain güvenlik şirketi DeFiYieldSec, meydana gelen istismarın içeriden bir iş olduğuna ilişkin iddiaları ortaya attı. DeFi projesi bu iddiayı “iftira niteliğinde ve yanlış” olarak nitelendirdi ve iddiaları reddetti.

Kripto medya platformu CoinDesk’e verilen demeçde, ilk saldırının bir flash loan saldırısı olduğu ve V2 sözleşmelerini hedef alarak gerçekleştiği belirtildi. Daha büyük olan ikinci saldırı ise Noel’den önce meydana geldi.

Sözcüye göre hacker, özel anahtarı istismar ederek yaklaşık 100 milyon H20 token’ını basmış ve daha sonra bir başka manipülasyonla mevcut cüzdanları tasfiye etmişti. Bu olaya karşılık olarak, platform çok daha güçlü olmaya çalışıyor.

Geçen hafta Avraham Eisenberg, bir bilgisayar korsanlığı saldırısı nedeniyle Porto Riko’da tutuklandı ve Mango Markets ile ilişkili bir Oracle’ı manipüle ettiği ortaya çıktı.

Mango Markets istismarı, 114 milyon dolarlık bir zarara yol açsa da Eisenberg, saldırıya maruz kalmasından sadece kısa bir süre sonra 67 milyon dolarlık fonu iade etmeyi başardı. Konu hakkında başka bir açıklamaya yer verilmedi.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Piyasası Kıpkırmızı Oldu: Bitcoin ve Luna Destek Seviyeleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir