DFPI, Kripto Dolandırıcılığını Tespit Etmek ve Önlemek Amacıyla Takip Sistemine Başladı

DFPI, Kripto Dolandırıcılığını Tespit Etmek ve Önlemek Amacıyla Takip Sistemine Başladı
DFPI, Kripto Dolandırıcılığını Tespit Etmek ve Önlemek Amacıyla Takip Sistemine Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

California Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), kripto dolandırıcılığını tespit etmek ve önlemek için bir izleme sistemi uygulamaya koydu.

Dünya genelinde kripto para birimlerine artan ilgi, yasa dışı yapıları da pekiştiriyor. Maalesef merkezi olmayan sistemlere ve akıllı sözleşmelere dayanan kripto para birimleri, yatırımcıları ve kullanıcıları dolandırmak için de kullanıyor..

Aktarılan bilgilere göre milyarlarca dolar bu durumu önlemeye çalışmak için buharlaştı. Bu yaygın durumla karşı karşıya kalan kurum, kripto dolandırıcılığını izlemeye başladı.

California Düzenleyicisi Kripto Dolandırıcılıklarını İzleme Sistemini Başlattı

California Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), kripto para birimi endüstrisinde yasa dışı işlemleri ve dolandırıcılığı önlemek için bir izleme sistemi uygulamaya koydu.

DFPI tarafından başlatılan bu takip sistemi, kullanıcı şikayetlerine dayalıdır ve web sitesinde yayınlanmaktadır. Departman, dolandırıldıklarını iddia eden mağdurların ilgili şikayetlerini listeler.

Listelenen bu şikayetler, hileli veya aldatıcı manipülasyon kurbanlarını belirlemelerine ve durumlarını izlemelerine yardımcı olur.

Ancak DFPI, bu sistemde listelenen şikayetlerden birini henüz doğrulamadı. Yayıncılar her yıl kullanıcılardan binlerce şikayet alıyor. Bu nedenle düzenleyici kurum, tüm bu şikayetleri takip etmek için bir sistem başlattı.

DFPI yetkilisi Clothilde Hewlett şunları söyledi:

“Dolandırıcılar, en savunmasız Kaliforniyalılardan yararlanmak için halkın kripto varlıklara olan ilgisini kullanarak gölgede kalıyor. Yeni Kripto Dolandırıcılığı Takibi aracılığıyla, titiz uygulama çabalarıyla birleşen DFPI, bu acımasız yırtıcılara ışık tutmaya ve tüketicileri ve yatırımcıları korumaya kararlı.”

İlginizi çekebilir: Mesajlaşma Platformu Salsa, Finansman Turunda 2 Milyon Dolar Topladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir