Dogecoin (DOGE) Direnç Alanını Zorluyor

Dogecoin (DOGE) Direnç Alanını Zorluyor
Dogecoin (DOGE) Direnç Alanını Zorluyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerin en çok konuşulan kripto para projesi şüphesiz Ripple oldu. Popüler token yükseldikten sonra piyasa parasının bir kısmı Memecoin’e aktı. Ayrıca Dogecoin’i (DOGE) bir direnç alanına zorladı.

Piyasa dinamikleri göz önüne alındığında, Ripple’daki yükselişin Memecoin’e %100’den fazla yansıdığı görülüyor.

Hal böyle olunca da hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların gözü meme token  projelerine çevrildi. Meme coin denildiğinde de ilk akla gelenlerden biri DOGE oluyor.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC yükselirken düşen altcoin piyasasında Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) öne çıkan isimler oldu.

Çoğu altcoin, BTC’nin düşüşünden etkilenip destek seviyelerinde piyasaya sürülürken, bu iki popüler memecoin olumlu yönde manşetlere girdi.

Dogecoin (DOGE) Değerlendirme

DOGE, diğer altcoinlere kıyasla BTC oynaklığına karşı güçlü bir şekilde durarak 0,062 dolardan 0,075 dolara düzeltildi.

Güncel verilere göre 0,0723 dolardan işlem gören Memecoin, 0,0759 doların üzerinde işlem gördüğü sürece sırasıyla 0,0775 dolar – 0,0799 dolar – 0,849 dolar – 0,889 dolar ve 0,0949 dolara yükselebilir.

0,0759 dolar ile 0,0849 dolar arasındaki bölge önemli olacak. Ayrıca, bu aşamalarda fiyatlar geçici olarak artabilir.

DOGE’nin, piyasanın düştüğü ve memecoin rüzgarının ivme kaybettiği bir senaryoda destek seviyelerini test etmesi bekleniyor.

Bu durumda, alıcıların DOGE’ye karşı aktif olması beklenen seviyeler 0,0702 $ ila 0,0659 $ ve 0,0624 $’dır. 0,0624 $ destek olarak hareket edemezse, DOGE’nin düşüşü derinleşebilir ve memecoin piyasasını sarsabilir.

İlginizi çekebilir: Ripple’dan (XRP) Ardı Ardına Gelen Olumlu Haberler Bitcoin’i Ateşledi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir