FDIC, SVB ve Signature Bank’ı Satın Almak İsteyenler İçin Son Tarihi 17 Mart Olarak Belirledi

FDIC, SVB ve Signature Bank'ı Satın Almak İsteyenler İçin Son Tarihi 17 Mart Olarak Belirledi
FDIC, SVB ve Signature Bank'ı Satın Almak İsteyenler İçin Son Tarihi 17 Mart Olarak Belirledi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), SVB ve Signature Bank‘ı satın almayı düşünen herkes için son tarih olarak 17 Mart’ı belirledi.

Amerika ekonomisindeki çalkantı banka iflaslarına yol açtı. ABD, faiz artırımlarıyla resesyon korkusu bir kez daha dile getirildi.

Silikon Vadisi Bankası (SVB) ve Signature Bank’ın ABD’deki son faiz artışının ardından iflas ettiği bildirildi. SVB’nin iflası, 2008’den sonra en büyük ikinci bankacılık krizi olarak kabul edildi.

Bu iflas işlemlerinin ardından FDIC, iki sorunlu bankayı satın almakla ilgilenen kurumların teklif vermek için 17 Mart’a kadar süreleri olduğunu söyledi.

Ek olarak, FDIC, Signature Bank’ı satın almak isteyen herhangi bir şirketin kriptografik faaliyetlerini durdurmasını şart koşuyor.

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu “Kripto Operasyonlarına” Yöneldi

Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank‘ın satışına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Reuters’e göre FDIC, bu iki bankadan 17 Mart’a kadar teklif alacak. Ancak FDIC, imza sahibi bankaların satıştan sonra kripto para ticaretine devam etmelerini istemiyor.

FDIC, Cuma günü SVB’yi ve Pazar günü de Signature Bank‘ı devraldı. Düzenleyiciler, bu iki bankayı yeniden özel sektöre kazandırmak ve uyumlu bir şekilde hizmet vermeye devam etmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

Reuters kaynakları, kurumun her iki büyük bankayı da doğrudan satmak istediğini söyledi. Ancak tüm şirketler satılmazsa bazı bankalar teklif alabilir.

İlginizi çekebilir: Kripto Bankası Anchorage Digital, Personel Çıkarma Kararı Aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir