Fransız Milletvekilleri Kripto Para Endüstrisine Karşı Bakış Açısını Değiştiriyor

Fransız Milletvekilleri Kripto Para Endüstrisine Karşı Bakış Açısını Değiştiriyor
Fransız Milletvekilleri Kripto Para Endüstrisine Karşı Bakış Açısını Değiştiriyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransız parlamenterler, zorunlu kripto lisansları konusundaki tutumlarını yumuşatmak için yorumlanan bir kararı kabul ettiler.

Kripto endüstrisi paydaşları, FTX’in iflas etmesinin ve AB yasasının getirilmesinin milletvekillerinin bu konuda daha sert bir duruşa yol açacağından endişe duyuyorlardı, ancak durum tersine dönüyor gibi görünüyor.

Fransız parlamentosunun yeni kararı

Fransız kripto para şirketleri, bugün parlamentoda milletvekilleri tarafından oylanan bir kararla, 2024’ten itibaren çıkar çatışması ve tüketiciyi koruma düzenlemelerine uymak zorunda kalacak.

Kongre’de önerilen eyleme karşı 61 lehte ve 33 aleyhte oy kullanıldı. Bu, Meclis Finans Komitesi ve Fransız Senatosu’nun duruşunun yumuşaması olarak yorumlanacağından, muhtemelen kripto endüstrisine Ekim ayına kadar rahat bir nefes verecektir.

Bu önlemlere ek olarak, Avrupa Birliği’nin diğer üyeleri gibi Fransa da Kripto Piyasası Yönetmeliği (MiCA) olarak bilinen blok çapında yeni bir yasa çıkarmaya hazırlanıyor.

Geçen Aralık ayında Senatör Herve Maury, 1 Ekim 2023’e kadar Fransız Finansal Piyasa Otoritesi’ne (AMF) kayıtlı olmayan kripto para şirketlerinin lisans alması gerektiğini ekledi.

İlginizi çekebilir: Yapay Zeka Destekli Kripto Para Projeleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir