FTX CEO’su Sam Bankman Fried, Binane CEO’su CZ’ye sert eleştirilerde bulundu

Geçtiğimiz haftalarda iflas bayrağını çeken FTX borsasının CEO'su Sam Bankman Fried, Binance CEO'su CZ'ye sert eleştirilerde bulundu.

FTX CEO'su Sam Bankman Fried, Binane CEO'su CZ'ye sert eleştirilerde bulundu
FTX CEO'su Sam Bankman Fried, Binane CEO'su CZ'ye sert eleştirilerde bulundu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance CEO’su CZ’yi Twitter üzerinden oldukça sert bir şekilde eleştirdi. SBF, CZ’nin kripto para sektöründe tutarsız politikalarına ve son zamanlardaki kötü performansına sert bir şekilde vurgu yaptı.

Kripto para borsası FTX’in iflas etmesi ve SBF’nin Alameda ile birlikte müşteri varlıklarını kullandığı iddiasının gündeme gelmesi, kripto endüstrisini değişik bir kıvama soktu. İddiaları ilk dile getiren isim Binance CEO’su CZ oldu ve bu iddialar, genel olarak gündemi bomba etkisi yarattı.

Changpeng Zhao (CZ), FTX borsasının token’ı olan FTT’lerin satışının duyurdu. CZ, arka planındaki karmaşık işlerin neden olduğunu söyledi. Bu süreç, FTX’in çöküşüyle ve piyasaların düşüşüyle sonuçlandı. CZ ve Sam Bankman-Fried (SBF) arasındaki tartışmalar son noktaya ulaştı ve ikilinin arası açıldı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTX etkinlikleri hakkında yorum yapmak için bugün Twitter’a gitti. CZ, paylaşımında SBF’yi doğrudan dolandırıcılıkla suçlayan ifadeler kullandı. Gönderisinde, Kevin O’Leary’nin kripto zihniyetinin bir dolandırıcınınkiyle aynı seviyeye getirilmiş olmasına şaşırdığını ifade etti.

Binance’ın destekçisi CZ, Kevin O’Leary’e yönelik eleştirilerini dile getirdi. CZ, O’Leary’nin kripto piyasasında 15 milyon dolar kaybetmesinin verimli olmadığını vurguladı. O’Leary, halen Satoshi Brothers Funda (SBF) yönelik desteği ile tanınıyor.

FTX’nin eski CEO’su SBF, Binance patronunun yaptığı paylaşımları cevapladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Kazandın! Artık satın alma hakkında yalan söylemeye gerek yok. Sizinle, satın almayla ilgili görüşmeler başlattık ve işimiz için önemli olduğundan bunu yapmaya karar verdik. Pazarlık taktikleriniz beni hayal kırıklığına uğratmış olsa da, yine de yapmayı seçtim.”

SBF, Binance yatırımlarının kilitli olarak tutulduğunu göstererek, CZ’ye bir yatırımcı olarak FTT’leri satmaya hakkı olmadığını açıkladı.

İlginizi çekebilir: Rusya, Kripto Madenciliği İşlemlerini Yasallaştıracak Mı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir