FTX Yönetimi, İflastan Önce Yapılan 220 Milyon Dolarlık Anlaşma Nedeniyle Sam Bankman-Fried’a Dava Açtı

FTX Yönetimi, İflastan Önce Yapılan 220 Milyon Dolarlık Anlaşma Nedeniyle Sam Bankman-Fried’a Dava Açtı
FTX Yönetimi, İflastan Önce Yapılan 220 Milyon Dolarlık Anlaşma Nedeniyle Sam Bankman-Fried’a Dava Açtı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX yönetimi, borsanın eski CEO’su Sam Bankman-Fried‘e 220 milyon dolarlık bir iflas öncesi anlaşma nedeniyle dava açtı.

FTX borsasının iflas etmesinin üzerinden uzun zaman geçse de eski CEO’ya dair sular durulmuyor. Bankman-Fried’la ilgili gelişmelere sürekli bir yenisi ekleniyor.

Borsanın avukatları, eski CEO Sam Bankman-Fried, kurucu ortak Zhixiao Wang ve eski yönetici Nishad Singh’i, borsa Embed’in 220 milyon dolarlık satın alımıyla ilgili durum tespiti yapmaya çağırdı.

FTX parayı geri istiyor

İflas eden FTX borsası, ABD’deki yan kuruluşu aracılığıyla Embed’i satın almak için 220 milyon dolar ödedi, ancak 17 Mayıs’ta dosyalanan dosyalara göre platform üzerinde neredeyse hiç durum tespiti yapmadı.

Kripto borsasının iflas başvurusunda bulunduktan sonra davayı gören yargıç, Embed ve diğer FTX varlıklarının satışını onayladı.

Fakat platform için kazanan teklif sahibi yalnızca 1 milyon dolarlık teklif veriyor ve FTX avukatları bu konuda görüş bildiriyor. FTX avukatları yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”İstekliler, Embed’i satın almadan önce FTX Group’u değerlendirme zahmetine girmediler. Yazılım platformlarının doğası gereği değersiz olduğunu zaten anlamışlardı. ”

FTX avukatlarına göre, Embed’in kurucusu ve eski CEO’su Michael Giles’a satın almayla bağlantılı olarak 157 milyon dolar ödendi. Ancak Embed’in şirketi ele geçirmek için yaptığı en son teklif sadece 1 milyon dolardı.

İlginizi çekebilir: SBI Japan, Web3 Çalışmaları İçin Ripple ile İşini Güçlendirmeyi Hedefliyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir