FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Revize Edilmiş Kefalet Paketi Sunmak İstiyor

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, Revize Edilmiş Kefalet Paketi Sunmak İstiyor
FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, Revize Edilmiş Kefalet Paketi Sunmak İstiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), şirketin iflası ile kripto endüstrisine damga vurmuştu. Bahsi geçen olayın ardından pek çok yatırımcı büyük zarara uğradı.

Ardından dava süreci başladı. Aktarılan bilgilere göre SBF, hakime değiştirilmiş bir kefalet paketi sunmayı planlıyor.

İflas etmiş FTX’in eski CEO’su SBF, yasal savaşlarla yüzleşmeye devam ediyor. FTX krizi, geçen yıl kripto para sektörünün çökmesine neden oldu. Dünya genelinde milyonlarca yatırımcı derinden sarsıldı. FTX’in o zamanki CEO’su SBF, 250.000 $ kefaletle ev hapsine mahkum edildi.

Ancak bu davadaki yargıç, borsanın eski CEO’sunun ev hapsinde teknolojiyi kullanmasından rahatsız olmaya başladı.

Bu gelişmelerden sonra SBF, bu sorunları çözmek için yargıçları memnun etmeyi amaçlayan değiştirilmiş bir kefalet paketini düşünüyor.

SBF, kefalet planını değiştirmeye odaklandı

FTX kripto para borsasının eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), 250 milyon dolarlık kefaletle ev hapsine çarptırılmıştı.

Ayak bileği monitörleriyle ailesiyle birlikte ev hapsine alınan SBF, VPN ve şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmasına karşı ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Louis Kaplan’dan yanıt aldı.

Yargıç, kısıtlamalardan memnun kalmazsa kefalet paketini iptal edebileceğini ve SBF’yi Ekim ayındaki duruşmalarından önce hapse gönderebileceğini ifade etti.

SBF’nin bir avukatı, yakın zamanda hakime önemli bir mektup yazdı. Bu mektupta SBF ve federal savcıların “hükümetin ve mahkemenin ifade ettiği endişeleri ele alan belirli kefalet koşulları üzerinde anlaşmak için özenle çalıştıklarını” yazdı.

Nihayetinde eski CEO’nun avukatları, meseleyi çözmeye yakın olduklarını ve revize edilmiş bir kefalet paketini bir hafta içinde mahkemeye sunacaklarını dile getirdiler.

İlginizi çekebilir: Borç Verme Platformu Euler Finance, Denetimlere Rağmen Olumsuz İlerliyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir