FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Robinhood Hisselerini Vermek İstemiyor

Sam Bankman-Fried, kripto ticaret şirketi Robinhood'daki 450 milyon dolarlık hissesini korumak için dava açtı. İşte detaylar...

FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, Robinhood Hisselerini Vermek İstemiyor
FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried, Robinhood Hisselerini Vermek İstemiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Robinhood’daki 450 milyon dolarlık hissesini korumak için mahkemeye başvurdu. Bankman-Fried’ın açtığı davada, Robinhood’un müşterilere kısıtlanmış erişim sağlaması ve fiyatları manipüle etmesinden kaynaklı olarak bir tazminat talep edildi.

FTX olayları ve Sam Bankman Fried (SBF) yeni yılda da gündemi doldurmaya devam ediyor. SBF hala 115 seneye kadar hapis cezasıyla yüzleşmek durumunda bırakıldığı hukuksal süreçlerin ortasında.

Diğer yandan hukuk uzmanları, SBF’nin dolandırıcılık ve manipülasyon yapmakla suçlanması üzerine konuşmaya başladı. Ancak SBF tarafı, iddiaları reddetmeye ve yalanlamaya devam etti. Son olarak, SBF 450 milyon dolarlık hissesiyle ilgili olarak Robinhood’a göz dağı verdi. Bununla birlikte, hisselerin korunmasını sağlamak için dava açtı.

FTX’in Eski CEO’su Robinhood Hisseleri için Dava Açtı

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) şu anda meşgul olduğu hukuksal süreçlerle yoğun bir şekilde mücadele ediyor. Son olarak SBF, hisselerini korumak için harekete geçti.

Eski borsa patronu SBF, Robinhood’da bulunan hisselerinin kendisine ait olduğunu ve FTX şirketlerinin iflas sürecinde ele geçirmemesi için dava açtı. SBF, FTX bünyesinde bulunan borçlu şirketlerin kontrolünü ele geçirmemesi için yoğun mesai harcıyor.

Robinhood’da bulunan 450 milyon dolarlık hisse, iflas süreci içerisindeki FTX şirketinin gözüne ilişmişti. SBF, bu hisselerin kendisine ait olduğunu ve iflas sürecinde FTX’in şirketlerine ait olmadığını ileri sürüyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Yeni Bir “Batış Hikayesi” Olasılığını Göz Önünde Bulundurmalı

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir