Gemini Kurucusu Genesis ve DGC’nin Likidite Sorunlarıyla İlgili Gelişme Aktardı!

Gemini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gemini Kurucu Ortağı Cameron Winklevoss, küresel yatırım bankası Houlihan Lokey tarafından alacaklılar komitesi adına hazırlanan bir planın Genesis ve çatı şirketi Digital Currency Group (DCG) tarafından yaşanan likidite sorunlarını çözmeyi amaçladığını açıkladı.

Winklevoss, Twitter’da paylaştığı bir mesajda, Houlihan Lokey tarafından oluşturulan planın Genesis, DCG ve onların danışmanlarından elde edilen bilgilere dayandırıldığını ve alacaklılar komitesinin bu hafta ilk yanıtı beklediğini söyledi.

Likidite sorunlarının çözülmesi, Gemini müşterilerine Genesis ve DCG tarafından FTX çöküşü sonrası kendilerine borçlandıkları varlıkları kurtarma fırsatı sunacak. Bu varlıkların toplam değeri, iddialara göre 900 milyon doları buluyor.

Gemini, 2021 yılında ABD müşterilerine faiz kazanma imkanı sunan “Earn” programını başlattı. Bu program sayesinde yatırımcılar, Bitcoin ve benzeri kripto paralarını borç vermeleri karşılığında yüzde 8’e kadar faiz kazanma şansına sahip oluyorlardı. Ancak, borsa, programı FTX olaylarından etkilendiği gerekçesiyle 16 Kasım’da durdurmak zorunda kalmıştı. Bu olaylar sırasında, Genesis de çekimlerini geçici olarak durdurmak zorunda kalmıştı. İddialara göre, Genesis’in 175 milyon doları FTX’te kilitli kalmış durumda.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir