Güney Afrika, Yatırımcıların Korunması İçin Kripto Reklamlarına Düzenleme Getirdi

Güney Afrika, Yatırımcıların Korunması İçin Kripto Reklamlarına Düzenleme Getirdi
Güney Afrika, Yatırımcıların Korunması İçin Kripto Reklamlarına Düzenleme Getirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Afrika, yatırımcıları korumak için kripto reklamlarını düzenliyor.

Yeni düzenlemelere göre sektörün özdenetim kurallarına uygun olarak, reklamlar kullanıcıları yatırım riskleri konusunda açıkça uyarmalı ve sosyal medya fenomenleri ticaret tavsiyesi vermemelidir.

Güney Afrika’nın Reklam Düzenleme Kurulu (ARB) da kripto para birimlerini tanıtan sosyal medya etkileyicileri için kurallarını sıkılaştırmaya çalışıyor.

Güney Afrika Kripto Reklam Kurallarını Güncelledi

Güney Afrika’da kripto reklamcılığına yönelik yeni yönergeler Pazartesi günü ülkenin Reklam Düzenleme Kurulu (ARB) tarafından yayınlandı.

Güncellenen ARB politikasına göre, reklamlar potansiyel alıcıları sermayelerinin risk altında olabileceği konusunda uyarmalıdır. Kripto varlıklarına yatırım yapmanın sermaye kaybına yol açabileceğinin açık ve öz olması gerekiyor, çünkü kripto reklamcılığı değer açısından değişkendir ve yalnızca yükselmekle kalmaz, düşebilir de.

Ayrıca, sosyal medya etkileyicilerinin ve elçilerinin iş tavsiyesi vermek veya garantili gelir sözü vermek yerine yalnızca gerçek bilgileri paylaşması gerektiğini söylüyor.

ARB CEO’su Gail Schimmel, e-postayla gönderilen bir açıklamada şunları söyledi: “Bu, kendi adına verebileceği zararı gören ve hükümetin zorlaması olmadan konuyu kendi kendine düzenlemek için adımlar atan bir endüstrinin harika bir örneğidir.”

İlginizi çekebilir: Lider Kripto Para Birimi Bitcoin Yükselişte!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir