Belgelere Göre Tether, 2021 Yılında Birkaç Tanınmış Kripto Şirketinin Hesaplarını Devre Dışı Bıraktı

İddiaya Göre Tether, 2021 Yılında Birkaç Tanınmış Kripto Şirketinin Hesaplarını Devre Dışı Bıraktı
İddiaya Göre Tether, 2021 Yılında Birkaç Tanınmış Kripto Şirketinin Hesaplarını Devre Dışı Bıraktı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para endüstrisinde sular durulmuyor. Bu alanda yaşanan son gelişme Tether’dan geldi. Stablecoin projesi hakkındaki belgeler dikkat çekti.

New York Başsavcısı tarafından önemli belgeler yayınlandı. Bu belgelere göre, 2021’de stablecoin projesi Tether birkaç yüksek profilli kripto para birimi şirketinin hesaplarını askıya aldı.

Tether, New York Eyalet Başsavcısı tarafından açılan bir davayı ortaya çıkardı. Tether hakkında yeni bilgilerin kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

MoonPay, BlockFi, CMS Holdings, Galois Capital Hesapları Devre Dışı Bırakıldı

New York Başsavcısı tarafından yayınlanan belgelere göre, 2021 senesinde stabilcoin ihraççısı Tether birkaç kripto para şirketinin hesaplarını askıya aldı.

Bahsi geçen hesaplar arasında MoonPay, BlockFi, CMS Holdings ve Galois Capital gibi şirketler yer alıyor. Birkaç şirket iflas başvurusunda bulundu ve Galois Capital’in kapandığı söyleniyor.

Devre dışı bırakılan hesaplar listesi, çeşitli nedenlerle askıya alınan şirketleri ve kişileri içeriyor. Söz konusu liste, New York Başsavcılığı’nın soruşturmasının tamamlandığı Şubat 2021’e kadar uzanan belgelere dayanıyor.

Stablecoin projesi Tether yaptığı açıklamada, bireysel ilişkiler hakkında yorum yapmadı, ancak Tether’in uyumluluk yönergelerinin gerektirdiği uyumluluk kontrollerini geçtiğini söyledi.

Birleşik Krallık offshore fonları da kapatılan hesaplar listesinde yer alıyor. Şirket, 2023 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dolandırıcılık ve Ponzi benzeri ödemeler iddiasıyla dava edilmişti.

Devre dışı bırakılan hesapların listesi, her hesap için kullanıcı koduna göre sıralanmış toplam 29 hesap olarak kayıtlara geçti. Ancak, listenin daha fazla bilgi içermediğini belirtmekte fayda var.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Borsası CoinW, Kripto Ticaret Hizmetlerini Geliştiriyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir