İflas Eden Kripto Borsası FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman-Fried Suçlamaların Düşürülmesini Talep Etti

İflas Eden Kripto Borsası FTX'in Eski CEO'su Sam Bankman-Fried Suçlamaların Düşürülmesini Talep Etti
İflas Eden Kripto Borsası FTX'in Eski CEO'su Sam Bankman-Fried Suçlamaların Düşürülmesini Talep Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas eden kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ek suçlama istemenin yanlış olduğunu savunarak yargıçtan kendisine yöneltilen bazı suçlamaları düşürmesini istedi.

Bankman Fried’ın FTX aracılığıyla milyarlarca dolarlık yolsuzluk yaptığı iddia edilmişti. Borsadaki çöküş, piyasayı derinden sarsmıştı.

Eski CEO, Manhattan’daki federal mahkemede dilekçe verdi. Freed’in avukatları, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Louis Kaplan’dan, Bahama hükümetinin ABD’ye iadesini kabul etmediğini öne sürerek kampanya finansmanı suçlamalarını düşürmesini istedi.

Freed’in avukatları dilekçe verdi

Sam Bankman-Fried’in hukuk ekibi, savcıların Bahamalı yetkililerden gerekli izinleri alamamaları nedeniyle FTX’in kurucu ortağı aleyhindeki yeni iddianamenin de geçersiz olduğunu savundu.

Freed’in avukatları tarafından açılan dilekçe şu şekilde:

“Bay Bankman-Fried, yalnızca Bahamalar hükümetinin iade etmeyi kabul ettiği ilk iddianamedeki suçlamalarla ilgili olarak yargılanmayı kabul etti.”

Borsanın iflas başvurusunda bulunmasından haftalar sonra Bankman-Fried, yaşadığı ve FTX’i işlettiği Nassau’da tutuklandı.

ABD savcıları, Fried’in yatırımcıları dolandırmak ve müşteri fonlarını zimmete geçirmek için uzun süredir devam eden bir komploya karıştığını iddia ediyor.

Bu, gayrimenkul satın almayı ve kripto hedge fonu Alameda Research aracılığıyla ticaret faaliyetlerini yönetmeyi içeriyor.

Manhattan savcılarının Bahamalı yetkilileri onu tutuklamaya çağırmasının ardından Bankman-Fried, Amerika Birleşik Devletleri’ne iadeyi kabul ederek potansiyel olarak uzun bir hukuk savaşından kaçındı.

Ancak eski CEO’nun avukatları, Bankman-Fried’in iade yasası kapsamındaki haklarını elinde tuttuğunu ve iade etmeyi kabul ettiği suçlamalar dışında suçlanamayacağını savunuyor.

İlginizi çekebilir: Güney Kore Medyasından Millet Vekili Hakkında Kripto Para İddiası

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir