İngiltere Hazine Bakanı Andrew Griffith: Kripto Başkanı Atamayı Planlamıyoruz

İngiltere Hazine Bakanı Andrew Griffith: Kripto Başkanı Atamayı Planlamıyoruz
İngiltere Hazine Bakanı Andrew Griffith: Kripto Başkanı Atamayı Planlamıyoruz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Hazine ve Ticaret Bakanı Andrew Griffiths kripto paralara dair önemli açıklamalarda bulundu. Griffiths, 13 Haziran’da yaptığı bir toplantıda hükümetin bir kripto para birimi başkanı atama planı olmadığını söyledi.

İngiltere’de uzun süre hükümetin bir kripto para başkanı atayacağına dair söylentiler dolaşıyordu. Fakat Griffiths böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

Dijital Varlıklar Grubu’nun (APPG) ev sahipliğinde düzenlenen toplantı, hükümeti Haziran ayı başlarında yalnızca kripto düzenlemesini denetlemek için yetkililer atamaya çağırdı.

Birleşik Krallık Hazinesi daha önce kripto varlıklarının finansal hizmetler olarak düzenlenmesini önermişti. Konuyla ilgili bir yasa tasarısı şu anda meclis onayını bekliyor.

Andrew Griffiths konuyla ilgili açıklama yaptı

İngiltere Hazine ve Ticaret Bakanı Andrew Griffiths konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Hükümetin İngiltere’de hazine bakanı ve mali düzenleme başkanı olarak belirli bir kripto para birimi başkanı atama planı olmasa da, sektör için doğru olanı yapmaya kararlıyım”

Griffiths daha önce ülkenin bir kripto para birimi merkezi olmasını istediğini söylemişti.

Griffiths, Birleşik Krallık Parlamentosu Hazine Seçim Komitesi üyelerinin kripto para birimlerinin düzenlenmesini önermesinin ardından hükümetin kripto para birimlerini finansal bir hizmet olarak düzenleme konusundaki görüşünü yineledi.

Griffith, açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

“Milletvekillerinden kripto para birimlerinin kumara benzediği yönünde öneriler geldi ancak ben onlara katılmıyorum ve bunlar hükümetin görüşlerini yansıtmamaktadır.”

İlginizi çekebilir: Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer Hakim Karşısına Çıktı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir