Instagram ve Facebook’un Sahibi Olan Meta, İşten Çıkarma Faaliyetlerinin Devam Ettiğini Bildirdi

Instagram ve Facebook'un Sahibi Olan Meta, İşten Çıkarma Faaliyetlerinin Devam Ettiğini Bildirdi
Instagram ve Facebook'un Sahibi Olan Meta, İşten Çıkarma Faaliyetlerinin Devam Ettiğini Bildirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meta, Instagram ve Facebook’un sahibi olarak biliniyor. Başarılı şirket, yaptığı duyuruda işten çıkarma faaliyetinin devam ettiğini bildirdi.

Sosyal medya şirketi, küresel anlamda lider olarak nitelendiriliyor. Ancak son zamanlarda işten çıkarma faaliyetleri devam ediyor.

Yeni bir işten çıkarma dalgasıyla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Meta, bir sonraki hamlesini “şirketin verimliliğini artırmak ” olarak nitelendirdi.

Ayrıca 2023‘ü “Verimlilik Yılı” olarak nitelendiren Meta, işe koyulmaya kararlı olduklarını söyledi.

Meta’da işten çıkarmanın 2. turu başladı

Meta, 2022 yılının Kasım ayında işgücünün yaklaşık %13’ünü işten çıkarmıştı. Ayrıca yakın tarihli bir duyuruda ikinci tur işten çıkarmalara başladığını söyledi.

İlk işten çıkarma faaliyetlerine Kasım ayında başlayan Meta, 11 bin çalışanını işten çıkardı. Mark Zuckerberg‘in tabiriyle “Year of Productivity” olarak adlandırılan bu süreç, onun planlarını bu yönde hareket ettirecektir.

Aktarılan bilgilere göre şirket, reklam gelirleri açısından kötü bir performans gösterdi. Daha sonra müdüründen ve başkan yardımcısından kovması için birini aday göstermesini istedi.

İşten çıkarma faaliyetlerini sürdüren Meta şimdi de binlerce çalışanını endişelendiriyor. Zuckerberg ise bu gidişatı yakından takip ettiğini ve bunu düzene sokmak için çalıştığını söyledi.

İlginizi çekebilir: Babel Finance, Alacaklılarına Ödeme Yapmayı Planlıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir