İran, El Koyduğu 150 Bin Adet Madencilik Teçhizatını Serbest Bırakma Kararı Aldı

İran, enerji şebekelerindeki baskıyı gerekçe göstererek 150 bin adet cihaza el koymuştu. Ancak daha sonra bu ekipmanları serbest bırakma kararı aldı.

İran, El Koyduğu 150 Bin Adet Madencilik Teçhizatını Serbest Bırakma Kararı Aldı
İran, El Koyduğu 150 Bin Adet Madencilik Teçhizatını Serbest Bırakma Kararı Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İran, enerji şebekelerine yönelik baskı nedeniyle el koyduğu 150 bin adet kripto madenciliği ekipmanının serbest bırakılması için karar aldı. Bu kararla beraber, bu ekipmanların madencilik için kullanılmasına izin verilmiş oldu.

Son yıllarda ülkeler, kripto madenciliği ile ilgili çeşitli politikalar benimsetmek için harekete geçmişlerdir. Birçok ülke, kripto madenciliğini kontrol altına almaya veya tamamen yasaklamaya yönelik adımlar attı. Özellikle, Çin Bitcoin madenciliğini yasaklayarak ünlü oldu ve İran da benzer bir kararla hareket etti.

İran’ın yargısı, kış mevsiminde enerji ağlarında meydana gelen artan yüklenmeyi göz önünde bulundurarak birkaç önlem aldı. Bunlardan bir tanesi, 150 bin adet kripto madenciliği cihazına el koymak olarak öngörülmüştü. Son olarak, İran hükümeti el koyduğu bu cihazların serbest bırakılması kararını aldı.

İran Mahkemesi, El Konulan Madencilik Teçhizatlarını Serbest Bıraktı

İran Devleti Mal Toplama ve Satış Teşkilatı (OCSSOP), elektrik kesintileriyle mücadele etmek için çeşitli önlemler almaya çalışıyor. 2021’den bu yana, OCSSOP, çok sayıda kripto madencilik ekipmanına el koymuştur. Envanterde 150 bin adet kripto madenciliği ekipmanı içeren tesis, son hukuki kararla bunları özgür bırakıyor.

İran Ekonomik İşler ve Maliye Bakanlığı başkanı Abdolmajid Eshtehadi, yaptığı açıklamada, kripto madenciliği ekipmanları hakkında bilgi verdi. Eshtehadi, OCSSOP’nun şu anda yaklaşık 150.000 ürünün tutulduğunu, bunların büyük bir kısmının yargı kararları sonrasında serbest bırakılacağını ve ekipmanların çoktan iade edildiğini belirtti.

İlginizi çekebilir: Burry’den Bitcoin ve Diğer Coinler İçin 2023 Tahmini: Kötü Günler Geride Kaldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir