Iris Energy, 44.000 yeni BTC madencilik cihazı ile hash oranını neredeyse üç katına çıkardı

Iris Energy, 44.000 yeni BTC madencilik cihazı ile hash oranını neredeyse üç katına çıkardı
Iris Energy, 44.000 yeni BTC madencilik cihazı ile hash oranını neredeyse üç katına çıkardı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madencileri 2022 senesinde birçok zorlukla karşılaşmıştı. 2023 yılında ise pek çok firma sektörden ümitliydi.

En büyük hamlelerden biri Iris’den geldi. Şirketin kurucu ortağı, madencilik teçhizatı satın almanın marka için “önemli bir kilometre taşı” olduğunu söyledi.

Iris Energy, Avustralya merkezli Bitcoin madencilik şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Firma, binlerce madencilik teçhizatını bünyesine katarak kapasitesini neredeyse üç katına çıkaracağını açıkladı.

Iris, saniyede 4,4 exahash (EH/sn) değerinde Bitmain Antminer S19j Pro ASIC cihazları satın aldığını ve madencilik kapasitesini 2,0 EH/sn’den 5,5 EH/sn’ye çıkardığını duyurdu.

Şirket İçin Önemli Bir Kilometre Taşı

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, kripto para madencilik şirketleri yüksek hash oranları, yüksek madencilik zorluğu ve yüksek enerji fiyatları arasında düşük Bitcoin fiyatlarıyla yüzleşmek zorunda kalarak birçok yönden sıkıştırıldı.

Iris’in kurucu ortağı ve CEO’su Daniel Roberts, konu hakkında açıklamalarda bulundu ve satın alma işleminin şirket için “önemli bir kilometre taşı” olduğunu söyledi.

Konuşmalarının devamında ise “hem sektör hem de daha genel olarak pazarlar için zorlu bir dönem” olduğunu ekledi.

Firma, söz konusu cihazların şirketin merkezlerine kurulacağını söyledi ancak hangi lokasyonlarda olacağına dair bilgi vermedi. Iris, British Columbia, Kanada’da çeşitli yerlerde üç ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Teksas’ta bir tesis işletiyor.

Şirket, “herhangi bir ek nakit harcaması olmadan” cihazların satın alınmasını finanse etmek için ASIC madenci üreticisi Bitmain’e kalan 67 milyon dolarlık ön ödemeyi kullandı.

İlginizi çekebilir: SEC, Paxos Tarafına Yasaları İhlal Ettiği Gerekçesiyle Dava Açmayı Planlıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir