Kanada Polis Teşkilatı, Chainalysis ile Birlikte Kripto Para Birimi Araştırma Merkezi Başlatıyor

Kanada Polis Teşkilatı, Chainalysis ile Birlikte Kripto Para Birimi Araştırma Merkezi Başlatıyor
Kanada Polis Teşkilatı, Chainalysis ile Birlikte Kripto Para Birimi Araştırma Merkezi Başlatıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanada’daki Calgary Polis Departmanı hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Aktarılan bilgilere göre polis departmanı kripto suçla mücadele için bir kripto para birimi araştırma merkezi kurmak üzere blockchain analitik firması Chainalysis ile birlikte çalışıyor.

Kanada’da yasadışı kripto para etkinlikleri artış göstermişti. Bu artışın ardından Kanada polisinden sert bir hamle geldi.

Kanada Polisi, kripto para suçlarındaki artışla mücadele etmek için Chainalysis ile ortaklık kurdu. Ayrıca bir kripto para araştırma merkezinin kurulduğunu duyurdu.

Ulusal Polis Teşkilatı, kolluk kuvvetlerinin kripto suça karşı güçlü bir savunma mekanizması oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanacağını söyledi.

Kanada’nın batısındaki Alberta’nın en büyük şehri olan Calgary’deki polis departmanı, atılımın bir sonucu olarak yasadışı kripto para birimi faaliyetlerine karşı net bir duruş sergilediklerini belirtti.

Kurumlar kripto üzerindeki çalışmaları hakkında konuşuyor

Calgary Polis Departmanı, kripto suçları ve kriptoyla ilgili faaliyetlere değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Batı Kanada Kripto Para Birimi Araştırma Merkezi’nin oluşturulması ve uygulanması, vatandaşlar için kamu güvenliğini sağlayacak, proaktif polisliği mümkün kılacak, teknik soruşturma becerilerini geliştirecek ve kolluk kuvvetlerine profesyonel eğitim kaynakları sağlayacaktır.”

Son haftalarda ivme kazanan kripto suçlarıyla ilgili olarak polis departmanı konuyu hedef alan açıklamalarda bulunmaya devam etti.

“Siber suçlar, başta kripto para dolandırıcılığı, birden fazla uluslararası konum ve yetki alanı, gelişmiş suç teknikleri ve hızla gelişen teknoloji olmak üzere çeşitli karmaşık faktörler nedeniyle kolluk kuvvetleri tarafından kapsamlı bir soruşturma yapılmasını gerektiriyor.”

İlginizi çekebilir: Bittrex, SEC’in Olası Eylem Planlamasına Dahil Edildi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir