Kripto Para Borsası Binance, Şikayet Üzerine Bir Kullanıcısının Hesabını Askıya Aldı

Binance, bir kullanıcısının hesabını "mantıksız" olması nedeniyle askıya aldı. İşlemin şikayet üzerine gerçekleştirildiği iddia edildi.

Kripto Para Borsası Binance, Şikayet Üzerine Bir Kullanıcısının Hesabını Askıya Aldı
Kripto Para Borsası Binance, Şikayet Üzerine Bir Kullanıcısının Hesabını Askıya Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Binance, bir kullanıcının hesabının “mantıksız” olduğu sebebiyle askıya aldı. Şirketin CEO’su CZ, firmanın profesyonel kullanıcılara hizmet vererek müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflediğini ve mantıksız müşterilere hizmet vermek istemediğini belirtti. Ayrıca, CZ, şirketinin kullanıcılarının sürekli ve güvenli hizmet almaları için her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Şirket, Mantıksız Kişilere Hizmet Vermek İstemiyor

Kripto borsası, geçtiğimiz gün bir kullanıcının hırsızlık iddiasıyla borsaya tepki göstererek mantıksız davranış içerisinde olduğu nedeniyle kullanıcının hesabını kapattı. CZ ise, bu çeşit davranışların önüne geçmek için bu önlemi aldıklarını ve mantıksız davranan müşterilere hizmet vermek istemediklerini söyledi.

8 Aralık’ta, Twitter’da CoinMamba olarak bilinen bir kullanıcı, kripto ticaret şirketi 3Commas’a bağlı bir API anahtarının kullanıldığını iddia ederek, düşük işlem hacmi paraları kullanarak fiyatı yükseltmeyi amaçlayarak kâr elde etmek için kullanıldığını söyledi. Ardından kayıp fonlardan şikayet etmeye başladı.

Trader, Twitter’da Binance’in kendilerine yeterli desteği sağlamamasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. CZ, konuyu çözmek için Twitter’da bir açıklama yayınladı.

CZ, kullanıcıların mantıksız davranışlarına karşılık vermeyi kabul etmek istemediğini ve kullanıcının hesabını çıkış moduna geçirmeyi düşündüğünü söylemişti. Bu mesaj kısa süre içerisinde silinmiş olsa da, kullanıcının hesabı üç gün süreyle para çekme seçeneği dışında herhangi bir işlem yapmasına izin verilmeksizin çıkış moduna geçirilmişti.

Kullanıcı tweet’lerine bakılarak, 3Commas tarafından reddedilmiş olan herhangi bir istismarın protokoller ve veritabanları üzerinde gerçekleştiği tespit edildi ve bu nedenle çalınan API anahtarlarından 3Commas sorumlu değildi.

Binance CEO’su, kullanıcıların Skyrex ve 3Commas gibi üçüncü taraf platformlar ile API anahtarlarını paylaştıktan sonra en az üç kullanıcının hesaplarında beklenmeyen işlemlerle karşılaştıklarını doğruladı. Bu durumun üstesinden gelmek için tüm kullanıcılara ilgili API anahtarlarını silmelerini önerdi.

İlginizi çekebilir: Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin, Kripto Borsası Rtcoin Hakkında Uyarıda Bulundu

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir