Macarlar, Kripto Para Fırsatları Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İstiyor

Macarlar, Kripto Para Fırsatları Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İstiyor
Macarlar, Kripto Para Fırsatları Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İstiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aktarılan bilgilere göre Macarlar, kripto para birimlerinin sunduğu fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve pazar araştırma şirketi Opinio tarafından yapılan anket sonuçları önemli verileri ortaya koydu.

Anket, Macarların çoğunluğunun hala kripto para birimi yatırımlarını ortalamanın üzerinde riskli bulduğunu açıkladı. Diğer bir sorun da Macarca dijital varlıklar hakkında yeterli bilginin olmaması olarak kayıtlara geçti.

Söz konusu anket, Macarların kripto para birimlerinin sunduğu uzun vadeli yatırım fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini ortaya koyuyor.

Macarlar, Kripto Para Yatırım Kurallarını Araştırıyor

Aralık ortasında gerçekleştirilen 1.034 katılımcıyla yapılan anket, kripto para birimleri konusunda mahremiyet bilincine sahip olanların ve bunların bir yatırım olarak yeterince güvenli olmadığından korkanların endişelerini vurguladı.

Kripto para birimleri edinmek isteyen katılımcılar, bu tür ticaretten elde edilen gelirin nasıl vergilendirileceği ve ticaret için geçerli yerel ve uluslararası düzenlemeler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Ankete göre, katılımcıların %86‘sı kripto para birimlerini hiç kullanmadı ve %4’ü ara sıra kullanıyor. Yaklaşık %3’ü kriptoyu ek bir gelir kaynağı olarak görüyor ve %1’i bunu birincil gelir kaynağı olarak görüyor. Kullanıcıların %61’i Bitcoin (BTC) satın almayı tercih ediyor. Diğer %45 ise Ethereum (ETH) yatırımcıları olarak belirtildi.

İlginizi çekebilir: FTX, Dört Temel Birimi Satmak İçin Mahkemeden Onay Aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir