Michael Saylor, Büyük Şirketlerin Bitcoin’i Satın Alıp Elde Tutmasından Korkulmaması Gerektiğini Belirtti

Michael Saylor, Büyük Şirketlerin Bitcoin'i Satın Alıp Elde Tutmasından Korkulmaması Gerektiğini Belirtti
Michael Saylor, Büyük Şirketlerin Bitcoin'i Satın Alıp Elde Tutmasından Korkulmaması Gerektiğini Belirtti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Michael Saylor, son zamanlarda yapılan bir podcast röportajında, büyük şirketlerin Bitcoin’i satın alarak elinde tutma fikrine karşı olunmaması gerektiğini vurguladı.

MicroStrategy’nin kurucusu olan Michael Saylor, Bitcoin savunucusu olarak bilinir ve hatta MicroStrategy’deki CEO pozisyonunu şirketin Bitcoin portföyüne odaklanmak için bırakmıştı. Saylor, kurumsal şirketlere Bitcoin ile ilgili önerilerde bulundu.

Saylor, Coin Stories adlı podcast’te Natalie Brunell ile gerçekleştirdiği röportajda, Bitcoin’in merkezi olmayan yapısının bazı insanların tam kontrol arayışına neden olabileceğini, ancak herkesin Bitcoin’i farklı amaçlar için kullanabileceğini belirtti.

Bitcoin toplum içerisinde daha fazla benimsendiğinde, çeşitli kullanım senaryolarının ortaya çıkacağını ve herkesin ihtiyaçlarına uygun modellerin olabileceğini ifade etti.

Üçüncü Taraflara Güvenmek Zorunda Kalınabilir

Saylor’a göre, farklı kullanım senaryolarına bağlı olarak farklı güvenlik yöntemleri ve üçüncü tarafların dahil olabileceği durumlar olabilir. Siyasi veya işlevsel nedenlerle üçüncü taraflara güvenmek zorunda kalınabileceğini dile getirdi.

Teknik açıdan bakıldığında ise mobil cihazlarla kripto işlemlerini tercih eden kişilerin üçüncü taraflara güvenme ihtiyacının olabileceğine dikkat çekti.

Saylor, Bitcoin’in temel bir katman olacağını, hızlandırmak için ikinci bir katmanın ve işlevselliği sağlamak için üçüncü bir katmanın olacağını ifade etti.

Örneğin, Bank of America ve Apple gibi firmaların da bu üçüncü katmanda yer alabileceğini belirtti. Saylor, büyük kurumsal şirketlerin Bitcoin stratejilerini uygularken cesur olmaları gerektiğini vurguladı.

Michael Saylor’ın bu podcast röportajında paylaştığı görüşlere göre, büyük şirketlerin Bitcoin’i benimsemesi ve kullanması konusunda çekinceleri olmamalı.

Ona göre Bitcoin, farklı amaçlar için uyarlanabilir ve toplum tarafından daha fazla kabul edildikçe çeşitli kullanım senaryoları ve güvenlik önlemleri de ortaya çıkabilir.

İlginizi çekebilir: İllegal Problemler Ethereum (ETH) Ağını Sarmış Durumda

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir