Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin Sahiplerinin Daha da Zenginleşebileceğini Söyledi

Robert Kiyosaki, Federal Reserve'in daha fazla para basması halinde Bitcoin sahiplerinin daha da zenginleşeceğini söyledi.

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin Sahiplerinin Daha da Zenginleşebileceğini Söyledi
Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin Sahiplerinin Daha da Zenginleşebileceğini Söyledi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, Rich Dad Poor Dad adlı kitabının yazarı olarak biliniyor. Kiyosaki, Federal Rezerv’in (Fed) para basmaya devam etmesi halinde, Bitcoin sahiplerinin daha da zenginleşebileceğini öne sürdü. Fed’in para politikasını değiştirmesinin, böyle bir sonuçla biteceğini düşünüyor.

Ünlü Yazar Değerli Metalleri de Öne Çıkardı

Kiyosaki, Bitcoin’in değer kazanacağının yanı sıra, altın ve gümüş gibi varlıkların da değerlenebileceğini söyledi. Yazar, önümüzdeki sürecin “bir sonraki küresel Lehman” olabileceğine dikkat çekerek, emekli maaşlarının da artabileceğini ifade etti.

2008 yılında Lehman Brothers’ın iflas etmesi, yüksek faizli mortgage krizinin doruk noktası olmuştu ve Kiyosaki, küresel ticaret ve para birimleri arasındaki çalkantıların etkisiyle bu durumun tekrar yaşanabileceğini vurguladı.

Ünlü yazar konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Emekli maaşları bir sonraki Lehmann olacak. Ne yapacaksın? Daha zengin mi yoksa daha fakir mi olacaksın? Altın, gümüş ve Bitcoin’e sahip olan insanlar Fed, Hazine ve Wall Street trilyonlarca sahte dolar bastığında daha da zenginleşecek. Sahte para biriktirenler en büyük kaybedenler olacak. Kaybeden olma”

Robert Kiyosaki, Merkez Bankası’nın enflasyonu ele alma biçimini eleştirmeye devam etti ve onları piyasa çöküşünden sorumlu tuttu. Nisan ayında yazar, enflasyon kontrol altına alınmazsa ABD nüfusunun yaklaşık %50’sinin yok olabileceğini belirtti.

Kiyosaki, geçtiğimi haftalarda iflas bayrağını çeken FTX hakkındaki sıkıntıları göz ardı etmeyi tercih ederken, Bitcoin hakkındaki olumlu görüşlerini devam ettirdi:

“Bitcoin konusunda hala iyimserim ancak gümüş ve gümüş ETF’i ile aynı şey olarak düşünmeyin. Bitcoin Sam Bankman-Fried demek değil. Sorun FTX’in kendisi”

2022 yılı Bitcoin için beklenildiği gibi geçmedi. Ancak önümüzdeki seneler için pek çok kişinin ümitli olduğunu söylemek mümkün.

İlginizi çekebilir: FTX CEO’su Sam Bankman Fried, Binane CEO’su CZ’ye sert eleştirilerde bulundu

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir