Son Raporlara Göre FTX’in İflas Anında Büyük Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı

Son Raporlara Göre FTX’in İflas Anında Büyük Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı
Son Raporlara Göre FTX’in İflas Anında Büyük Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son raporlara göre kripto para borsası FTX ve iflas başvurusu yaptığı şirketlerde ana varlığın birkaç katı borç mevcuttu.

Görünüşe göre FTX borsası hakkında daha bilinmeyen pek çok şey var. İflasın ardından uzun bir süre geçmesine rağmen birçok detay yeni çıkmaya başladı.

FTX’in iflası, 2022 yılının skandal olaylarından biri olarak kayıtlara geçti. Ayrıca sektöre büyük bir gerileme getirdi. FTX gibi büyük borsalar çöktükten sonra yatırımcılar sektördeki tüm kurumlara şüpheyle yaklaşmaya başladı.

Bu da gayet doğal bir durumdur. Çünkü son zamanlarda pek çok köklü kripto para projesi ya saldırıya uğruyor ya da iflas ediyor.

Dolayısıyla bireysel ve kurumsal yatırımcılarda güvensizlik oluşturuyor. Artık tüm dünya kripto para ve blockchain teknolojilerine korkarak yaklaşıyor.

FTX Corporation’ın İflastan Önce 6,8 Milyar Doları Vardı

Danışman sunumlarına göre, FTX Group şirketlerinin 4,8 milyar dolarlık varlıkları ve yaklaşık 11,6 milyar dolarlık yükümlülükleri vardı.

Cuma günkü iflas mahkemesi başvurularına göre, eski FTC CEO’su Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğu geçen Kasım ayında iflas başvurusunda bulunduğunda 6,8 milyar dolarlık bir açık veriyordu.

6,8 milyar dolarlık zarar, ana şirket FTX’in 10,6 milyar dolarlık kaybını ve FTX Amerika bölümünün 87 milyon dolarlık kaybını içeriyor. Kardeş şirket Alameda Research’ün net değeri 2,6 milyar dolardı ve FTX Ventures’ın net değeri 1,3 milyar dolardı.

Genel olarak, Grubun, 4.8 milyar $‘ lık varlıklara karşı başta müşterilerden alacaklar olmak üzere yaklaşık 11.6 milyar $’ lık borcu vardı. Danışman, ifadelerin denetlenmediğini ve değişikliğe tabi olduğunu kaydetti.

İlginizi çekebilir: ABD Merkezli First Republic Bank, 11 Büyük Bankadan 30 Milyar Dolarlık Bir Mevduat Aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir