Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon Bir Kez Daha Kefaletle Serbest Bırakıldı

Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon Bir Kez Daha Kefaletle Serbest Bırakıldı
Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon Bir Kez Daha Kefaletle Serbest Bırakıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon hakkındaki gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Kurucu ortak, Karadağ’da yapılan başarılı bir temyiz başvurusunun ardından kefaletle serbest bırakıldı.

Podgorica ana mahkemesinden yapılan resmi bir açıklamada, savcılığın daha önce kararlaştırılan kefalet sözleşmesine yaptığı itirazın reddedilerek Do Kwon ve Terraform Lab Finans Direktörü Han Chan’ın daha fazla yasal işlem beklemede kaldığı ve Bay Jun’un ev hapsine alınması emri verildiği belirtildi.

Kefaletle Serbest Bırakıldı

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, LUNC iflasından sonra gündemden düşmedi. 2023 yılı itibarıyla kurucu ortak kripto alanında hala manşetlerde kendisine geniş yer buluyor.

Mahkeme, 12 Mayıs’taki duruşmada belirlenen kefalet şartlarını yeniden kabul etti ve sanıkların serbest bırakılması için her birine 436 bin dolar ödemeye karar verdi.

Do Kwon ve Jang Jun şu anda katı kefalet şartlarına tabi ve Karadağ’daki yasal ikametgahlarını terk etmelerine izin verilmiyor.

Kwon ve Jang Jun, yerel yetkililere Jun’un satış faturaları ve dairenin, otoparkın ve bodrum katının mülkiyet kanıtı dahil olmak üzere kişisel ve mali bilgilerini sağladı.

Podgorica Yüksek Mahkemesi, kurucu ortakların Belçika pasaportlarının ve kimlik kartlarının gerçekliğini doğrulamanın zaman alacağını söylerken, kararlaştırılan kefalet seviyesinin sanıkların hazır bulunmasını sağlamak için yeterli garantiler sağladığını söyledi.

Interpol’den uyarı alan Do Kwon, ABD’de dolandırıcılıkla suçlanıyor. Ayrıca Güney Kore de Terraform Labs’ın kurucusunun iadesini talep ediyor.

İlginizi çekebilir: Ripple Avukatı John Deaton, Telefonunun Hack’lenmesiyle Güne Başladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir