Türkiye’de En Az Bir Kripto Para Sahibi Olan Kişi Sayısı 5 Milyona Ulaştı

Türkiye'de En Az Bir Kripto Para Sahibi Olan Kişi Sayısı 5 Milyona Ulaştı
Türkiye'de En Az Bir Kripto Para Sahibi Olan Kişi Sayısı 5 Milyona Ulaştı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri artık dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişi tarafından tanınıyor. Bu dijital varlıklar bilinirliklerini her geçen gün daha da fazla artırıyor.

Türkiye, kripto para yatırımı açısından oldukça büyük bir paya sahip. Ülkemize dair kripto para alanında önemli bir veri paylaşıldı.

Aktarılan bilgilere göre Türkiye’de en az bir kripto para birimine sahip olanların sayısı 5 milyon civarında. Bu da oldukça büyük bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.

Bahsi geçen rapor TripleA tarafından gerçekleştirildi. Rapora göre kripto para mülkiyeti dünya çapında yaklaşık %4,2. Dünya çapında yaklaşık 420 milyon insan en az bir kripto para birimine sahip. Bu arada Türkiye, yaklaşık 5 milyon kişinin kripto para birimine sahip olması dikkat çekiyor.

2023 senesinin Mayıs ayına kadar olan verilere dayanan raporda, en kalabalık ülkelerden biri olan Hindistan listenin başında yer alıyor. Hindistan’ı Çin, ABD ve Vietnam takip ediyor. Türkiye listede 15. sırada yer alıyor.

Dijital para tutma raporu dikkat çekiyor!

Kripto para girişimi TripleA, Mayıs ayına kadar olan süreci kapsayan bir araştırma raporu yayınladı. Bu rapora göre dünya çapında yaklaşık 420 milyon kişi kripto para birimine sahip.

TripleA kripto para sahiplerinin demografisini araştırdığında, kripto para sahiplerinin %63’ünün erkek olduğunu buldu. Üstelik bunların yüzde 72’si 34 yaşın altında. Araştırma raporuna göre, dünya genelinde kripto para sahiplerinin medyan geliri yılda yaklaşık 25.000 dolar.

Hindistan, ülkede kripto para birimlerine sahip 103 milyon insanla küresel listenin başında yer alıyor. Ancak yoğun nüfuslu Hindistan göz önüne alındığında, ülkedeki kripto para birimi sahiplerinin yüzdesi yalnızca %7’dir.

Söz konusu raporun bir tahminden ibaret olduğunu belirtmekte de fayda var. Yani paylaşılan veriler herhangi bir kesinliği yansıtmıyor.

İlginizi çekebilir: Do Kwon, Seyahat Belgelerinde Sahtecilik Yaptığı İddialarını Reddetti

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir