Twitter’ın Eski CEO’su Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor

Twitter'ın Eski CEO'su Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor
Twitter'ın Eski CEO'su Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in şirketi, blockchain madenciliği alanında ilerlemeye devam ediyor. Dorsey, Twitter’dan ayrıldığından beri kripto para alanında önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Dorsey, sosyal medya platformu Twitter’da bir madencilik çipi prototipine geçeceğini duyurdu. Başarılı yöneticinin şirketi olan Block, piyasaya “açık kaynaklı” bir bitcoin madencilik teçhizatı tasarımı getirme planlarını hızlandıran yeni bir ASIC çip prototipinin tasarımını tamamladı.

Jack Dorsey’in Şirketi Bitcoin Madencilik Ekipmanını Tamamladı

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu finansal hizmetler ve teknoloji şirketi Block, yeni bir 5 nanometre bitcoin madenciliği çipi için prototip tasarımını tamamladığını duyurdu.

Dorsey’in şirketi, 28 Nisan’da yayınladığı bir blog yazısında, Bitcoin madenciliği ASIC donanımı geliştirmenin hem finansal hem de teknik açıdan zor olduğunu açıkladı.

Başarılı iş adamının şirketi olan Block, madencilik ekipmanı üretiminin merkezileştirilmesinin hem madencilere hem de bir bütün olarak Bitcoin ağına zarar verdiğine inanıyor.

San Francisco merkezli şirket, bağımsız ASIC’ler ve diğer donanım bileşenleri satarak “inovasyonu optimize etmeyi, bitcoin madenciliğini genişletmeyi ve donanım ekosistemini en üst düzeye çıkarmayı” hedefliyor. Buradaki amaç ise teknolojiyi mümkün olduğunca “açık kaynak” yapmak.

Twitter’da paylaşılan gönderide, son birkaç ayda atılan adımların şirketin yeni tasarımlar denemesine izin vererek, piyasaya daha verimli ve uygun fiyatlı bitcoin madenciliği çipleri getirmesine yardımcı olduğu belirtildi.

İlginizi çekebilir: Cameron Winklevoss, ABD’li Düzenleyicileri First Republic Bank Krizini Ele Alırken Çifte Standart Uygulamakla Suçladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir