Zambiya Teknoloji Bakanı Felix Mutati Kripto Düzenleme Testleriyle İlgili Duyuru Yaptı

Zambiya Teknoloji Bakanı Felix Mutati Kripto Düzenleme Testleriyle İlgili Duyuru Yaptı
Zambiya Teknoloji Bakanı Felix Mutati Kripto Düzenleme Testleriyle İlgili Duyuru Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zambiya Teknoloji Bakanı Felix Mutati, kripto düzenleme testleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Mutati, Haziran ayına kadar testlerin tamamlanacağını söyledi.

Zambiya, gerçek kriptografi kullanımını simüle eden ve kriptografiyi düzenleyen testlerin Haziran ayına kadar tamamlanacağını bildirdi.

Felix Mutati, 12 Nisan tarihli bir röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan, kripto düzenleme testleri yapmanın amacının “gerçek dünyayı nasıl etkilediğini görmek” olduğunu açıkladı.

Bir diğer hedef olarak da kripto düzenlemesini şekillendirmekten bahseden Mutati, bu faaliyetlerin tamamlanacağı Haziran 2023’e işaret etti.

Zambiyalı yetkililerden açıklama geldi

Mutati, kripto düzenleme testinin sanal dünya yerine gerçek dünyayı nasıl etkileyeceğini hedefleyen konuyu ele aldı ve şu ifadeleri kullandı:

Kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesinden önce dijital kimliklerin ve diğer dijital altyapıların uygulanması gerek. Zambiya’nın yeniden borç yapılandırma süreci “uzun süre ertelenmiş” olsa da, borcunun büyük kısmı Çin’den gelen alacaklılara borçluydu, Mutati Zambiya’ya yatırımı caydırmayacak.”

Teknoloji Bakanı, kripto düzenlemesine öncelik verilmesine ilişkin yaptığı konuşmada, kripto düzenlemesi ile ilgili olarak çeşitli önlemlerin alındığını da söyledi.

Zambiya kripto para topluluğu, Teknoloji Bakanı’nın şaşırtıcı söylemi nedeniyle bu konuya daha fazla ilgi göstermeye başlıyor.

İlginizi çekebilir: En Popüler Gümüş Endeksli Kripto Para Birimleri – 2023

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir