Borsa İstanbul, Depremin Üçüncü Gününde İşlemleri Durdurduğunu Açıkladı

Borsa İstanbul, Depremin Üçüncü Gününde İşlemleri Durdurduğunu Açıkladı
Borsa İstanbul, Depremin Üçüncü Gününde İşlemleri Durdurduğunu Açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşanan büyük depremlerin ardından borsayı durdurma çağrıları yapılmıştı. Borsa İstanbul, depremin üçüncü gününde işlemleri durdurduğunu bildirdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremlerin ardından Borsa İstanbul’daki işlemlerin durdurulması çağrıları yapıldı.

Prf. Dr Özgür Demirtaş da bugün borsadaki işlemlerin durdurulması gerektiğini ifade etti. Ayrıca yatırımcıların korunması gerektiğini açıkladı.

Deprem bölgelerinde bulunan milyonlarca kişinin ve Türkiye’deki yatırımcıların etkilenmemesi için Borsa İstanbul işlemlerinin durdurulduğu bildirildi.

Depremin Üçüncü Gününde İşlemler Durduruldu

Deprem faciası, Kahramanmaraş’ta ve civar illerde yaşandı. Depremlerin ardından Borsa İstanbul tarafından piyasaların durdurulduğuna yönelik açıklama geldi.

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremden sonra ülkemizde seferberlik ilan edildi. Ek olarak civar 10 ilde de yaşanan depremler, milyonlarca insanı derinden etkiledi.

Deprem bölgesinde yoğun kurtarma operasyonları devam ederken, Türkiye genelinde seferberlikler yardım sağlıyor.

Bu işlemler sırasında Borsa İstanbul, gelen tepki ve telefon görüşmeleri sonrasında işlemi durdurdu. Uzmanlar yatırımcı koruması çağrısında bulundu ve borsadaki keskin fiyat düşüşlerine ve çimento hisselerindeki yüksek fiyatlara karşı uyarıda bulundu.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, borsa, vadeli işlem ve opsiyon piyasası, hisse senedi ve hisse senedi endeks türev piyasasında alım satımı durdurma kararı aldı.

İlginizi çekebilir: Web3 Teknolojileri Derneği, Deprem İçin İmza Kampanyası Başlattı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir