Kripto Para Yatırımcısı Kadınların Yatırım Tavsiyeleri

Son günlerde kripto paraların hızlı bir şekilde yükselmesi ile kadınlarda artık kripto para dünyasına yoğun bir şekilde giriş yapmaya başladılar.

Kripto Para Yatırımcısı Kadınların Yatırım Tavsiyeleri
Kripto Para Yatırımcısı Kadınların Yatırım Tavsiyeleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırım ekolünde görünen kesiminin genellikle erkek olduğu bilinmektedir. Son günlerde kripto paraların hızlı bir şekilde yükselmesi ile kadınlarda artık kripto para dünyasına giriş yaptılar.

Kripto para piyasanın hızlı bir şekilde gelişmesi ile daha fazla pazarlar açılmaya başladı. Açılan bu pazarlarda pozisyonları artık kadınlar dolduruyor. 2022 yılı içerisinde en büyük büyümeleri gösteren 4 kripto paranın yöneticileri içerisinde de kadınlar mevcut.

Son günlerde Coinbase tarafından yapılan bir konferansa katılımda erkek oranı %54, kadın oranı ise %46 seviyesinde yer almıştır.

Sektördeki Kadın Yüzleri

Sektördeki Kadın Yüzleri
Sektördeki Kadın Yüzleri

Kripto para dünyasında yer alan kadınların hala önyargıları yıkmaya çalıştığı bilinmektedir. Bu sektörde çalışan kadınlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Eski JP Morgan Chase & Co. Bankeri olarak çalışan Blythe Masters görevinden istifa ederek Digital Asset Holdings’i yönetmeye başlamıştır.
  • Yale ve Stanford üniversitelerinde ders veren Elizabeth Stark, kripto para teknolojilerini hızlı bir şekle sokmaya çalışan Lightnin Labs’ı kurmuştur.

Üniversiteden hemen sonra Bitspark’ı kuran ve ICO’da ciddi bir şekilde başarılar elde ederek öne plana çıkan Maxine Ryan, piyasa içerisinde kadın etkisinin son derece arttığını belirtmiştir.

Son yıllarda her alanda artan kadın çalışanların sayısı kripto para dünyasında da öne çıkıypr.  Bu kadınların genel olarak kripto para adına yaptıkları yatırım tercihleri şu şekilededir;

  • Kripto para yatırma aşamasında ilk dikkat edilmesi gereken nokta, paranın teknolojik durumudur. Paranın teknolojisi ne kadar gelişmiş ve hackerlar tarafından çözülmesi zorsa her zaman piyasada en fazla kazanan olacaktır.
  • Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise yatırım aşamasında her zaman sabırlı ve sakin davranmanız gerektiğidir. Fazla bir şekilde kayıp gerçekleştirdiğiniz taktirde sakin olarak yatırımlara devam etmek gerekir. Kazancım azalmaya başlıyor daha fazla yatırıyım ve zararımı bu şekilde ortadan kaldırayım gibi düşüncelere kapılmamanız lazım.
  • Kripto para dünyasında yapılacak yatırımların her zaman tek kripto parası üzerinden yapılmaması gerekir. Yatırım yapacağınız tutarı en az 3 kripto para üzerinde paylaştırmak bu işlemlerde daha rahat ve sakin tavırlar almanızı sağlayacaktır.

Kadınların Sektöre Faydaları

Kadınların bu sektörde yer alması her sektör gibi hızlı bir şekilde gelişmesini sağlarken fizyolojik olarak rekabet ortamlarını yaratacaktır. Rekabet olan ortamlar her zaman kazanmanın önünü açar. Bu kazanmalar hem sektör bazlı olmakta hem de yatırımcı açısından en iyi durumları ortaya koymaktadır. Sektörde yer alan kişinin fazla olması bir kripto para da görülmeyen uç noktanın görülmesini sağlayarak yatırımcıya daha fazla kazanç getirir.

İlginizi çekebilir: Kripto Paraların Geleceği 2022

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir