Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried’a Karşı Sert Tavrını Sürdürüyor

Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried'a Karşı Sert Tavrını Sürdürüyor
Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried'a Karşı Sert Tavrını Sürdürüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığı, Sam Bankman-Fried‘in tutuklanması konusundaki kararlı tutumunu koruyor.

ABD Adalet Bakanlığı, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Sam Bankman-Fried’in basınla iletişim kurma hakkını kötüye kullanarak anayasal bir hak ihlali yaptığını vurguladı.

Adalet Bakanlığı sert yanıt verdi

Adalet Bakanlığı sert yanıt verdi
Adalet Bakanlığı sert yanıt verdi

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’a yönelik kefaletin iptal edilmesiyle ilgili iddialara Adalet Bakanlığı sert bir yanıt verdi.

Rusya Merkez Bankası’nın dijital ruble hakkındaki açıklaması ve DCG ile Genesis arasındaki toplu davaya ilişkin haberler de önemli gelişmeler arasında yer alıyor.

SBF’nin basınla iletişim hakkını kötüye kullanması Adalet Bakanlığı tarafından ciddi şekilde ele alınıyor ve gelecekteki tutumunun daha sıkı olacağı ifade ediliyor.

Ayrıca, Adalet Bakanlığı, New York Güney Bölgesi Mahkemesi’nde SBF’nin bir duruşma tanığına karşı küçük düşürücü ifadeler kullandığını ve yetkili kişileri karalamaya yönelik ifadelerde bulunduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığı’nın son açıklaması, SBF’nin avukatlarının kefaletin iptalini talep etmelerinden sonra paylaşıldı.

SBF’nin, basınla iletişim hakkını kötüye kullandığı iddiaları sık sık dile getiriliyor ve tahliye iptali süreci, farklı bir gündem konusu haline gelmiş durumda. Merakla SBF’nin bundan sonraki hamleleri bekleniyor.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) Alımı Yaptığını Duyurmasıyla Birlikte Fiyat Yukarı Yönlü Hamle Yaptı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir