MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) Alımı Yaptığını Duyurmasıyla Birlikte Fiyat Yukarı Yönlü Hamle Yaptı

MicroStrategy'nin Bitcoin (BTC) Alımı Yaptığını Duyurmasıyla Birlikte Fiyat Yukarı Yönlü Hamle Yaptı
MicroStrategy'nin Bitcoin (BTC) Alımı Yaptığını Duyurmasıyla Birlikte Fiyat Yukarı Yönlü Hamle Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) alımıyla birlikte, fiyatların yukarı yönlü hareket ettiği ve 30 bin doları test ettiği duyuruldu.

Bitcoin maksimalisti olarak bilinen MicroStrategy, BTC alımlarına devam ediyor. Şirket, Temmuz ayında ortalama 30.835 dolardan 467 BTC satın aldığını açıklayarak, BTC’ye adeta destek oldu.

Bu haberle birlikte, kısa sürede 29.000 doları kırarak 30.000 dolara ulaşan BTC, yüzde 5,09’luk bir yükseliş gösterdi. Aynı zamanda, MicroStrategy’nin elinde tuttuğu BTC sayısı 152.800’e ulaştı.

Peki, bu pozitif fiyatlamayı sürdürme ihtimali nedir? Teknik analiz ne gösteriyor? Şimdi hiç vakit kaybetmeden ayrıntılara geçelim.

Bitcoin (BTC) Değerlendirme

BTC fiyatında yaşanan düşüş, ETF ve Ripple haberlerinin etkisiyle 29.000 dolar seviyesinde kritik bir mücadele yaşanıyordu.

Ancak, dün gece saatlerinde BTC alımı yaptığını duyuran MicroStrategy, fiyata adeta bir ilaç gibi geldi. Haberin etkisiyle BTC, 30.000 dolar seviyesine yaklaştı ve şu an için 29.577 dolardan işlem görüyor.

BTC’deki yükselişin devam edebilmesi için temel analiz açısından olumlu gelişmeler gerekiyor gibi görünüyor.

Sektör bazlı gelebilecek olumlu haberler, fiyatı 30.300 ve 31.436 dolara kadar taşıyabilir. Eğer 31.436 doların üzerinde hacimli bir kırılma olursa, 32.400 dolara doğru yükselişler beklenilebilir.

Ancak, 29.000 doların altında kalındığı sürece, sırasıyla 28.406, 28.40, 27.467 ve 26.800 dolara doğru düşüşler gözlemlenebilir.

Lider kripto para birimi BTC’nin fiyatı üzerindeki etkileri dikkatle takip etmek ve haberlere göre analiz yapmak önemli olacaktır.

İlginizi çekebilir: Coinbase International, Temmuz Ayında 2 Milyar Dolar İşlem Hacmine Ulaştığını Açıkladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir