Bitcoin (BTC), Bu Alanı Aşağı Yönlü Kırdı

Bitcoin (BTC), Bu Alanı Aşağı Yönlü Kırdı
Bitcoin (BTC), Bu Alanı Aşağı Yönlü Kırdı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 21 Haziran’dan beri 31.500 Dolar ile 29.500 Dolar arasında işlem gördü ve bu aralığı dibe vurdu.

BTC, büyük ölçüde ETF haberlerinden etkilenerek ivme kazandı ve hızla 30.000 doları geçti. Dönem boyunca sürekli olumsuz haber akışına rağmen BTC, 29.500 $ desteğinden başlayan alıcılar bulduğu için ayakta kalabildi.

Bundan sonra BTC, Ripple SEC davasıyla ilgili olumlu haberler nedeniyle hızla 31.800 dolar seviyelerine tırmandı.

Bitcoin Değerlendirme

Bununla birlikte, zayıflayan bir piyasa haber döngüsü ve artan kripto satışı, BTC’yi 28.900 dolara geri itti. BTC şu anda destek bölgesinin hemen üzerinde 29.150 dolardan işlem görüyor.

Kripto para yorumcularına göre 28.900 dolar seviyesi aşılırsa, BTC sırasıyla 28.039 dolar, 27.467 dolar ve 26.800 dolara düşebilir.

Ancak, ETF’ler ve Ripple gibi önemli emtialardan gelen parlak haberler piyasayı tersine çevirebilir. Bu senaryoda, BTC’de izlenmesi gereken direnç seviyeleri 29.535$, 30.300$, 31.360$ ve 32.400$’dır.

Özellikle 31.360 $ direnç seviyesinde, satış tarafı işlemlerinin ağırlaşması muhtemel. Kripto para piyasasının oldukça değişken olduğunu ve fiyatların an be an değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

Bu nedenle, yatırım yapmadan önce piyasa koşullarını dikkatlice araştırmak önemlidir. Ayrıca 2024 senesinde Bitcoin’de halving beklentisinin olduğunu belirtmekte fayda var.

Pek çok kişi yarılanma sonrası BTC’den ciddi bir atılım bekliyor. Ancak yarılanmanın beklendiği kadar bir ivme yaratmayacağını ileri sürenlerde var.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir