Bitcoin (BTC), Hacimsiz Fiyat Yapısını Koruyor

Bitcoin (BTC), Hacimsiz Fiyat Yapısını Koruyor
Bitcoin (BTC), Hacimsiz Fiyat Yapısını Koruyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni haftayı 29 bin dolardan açan Bitcoin (BTC), düşük hacimli fiyat hareketlerini sürdürüyor. Haftalık kapanışa doğru sakin bir seyirde ilerleyen BTC, sadece 200 dolarlık bir volatilite ile açılış yaptı.

03.00’a yaklaşırken, kripto para lideri 29.000 doları test etmiş ancak 45 dakikalık bir mum içinde sadece 29.200 dolara kadar ulaşabilmiştir.

Bu durum, alış ve satış tarafında düşük hacim olduğunu göstermektedir. Teknik analize göre, BTC’nin mevcut durumu ise yatırımcılar tarafından oldukça fazla merak ediliyor.

Bitcoin (BTC) Değerlendirme

Haftanın başında sakin bir açılış yapan BTC, şu anda 29.111 dolardan işlem görmektedir. Piyasanın pozitif bir havaya girebilmesi için BTC için takip edilebilecek direnç seviyeleri sırasıyla 29.262 – 29.698 – 30.303 – 30.808 ve 31.516 dolardır.

Teknik yapıda kritik bir nokta, 29.500 – 29.700 dolar arasındaki alıcı-satıcı savaşı olacaktır. Eğer 28.900 dolar destek olarak tutunamazsa, düşüş yönlü hacim artışı görülebilir.

Ayrıca sektörle ilgili FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) haberlerinin eklenmesi durumunda daha önemli destek noktalarının test edilebileceği muhtemeldir. BTC’de alıcıların ilgisini çekebilecek diğer seviyeler ise sırasıyla 28.896 – 28.406 – 28.039 – 27.467 ve 26.810 dolardır.

Lütfen unutmayın ki kripto para piyasaları son derece volatil ve tahmin edilemez olabilir. Yatırım kararları almadan önce kendi araştırmanızı yapmanız ve riskleri değerlendirmeniz önemlidir.

Bitcoin’in fiyatı, tüm kripto piyasasını etkileyebilecek çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin, dünya çapındaki düzenleyici haberler, Bitcoin’e yönelik olumlu veya olumsuz yönde etki edebilir.

Ayrıca, teknolojik gelişmeler, yatırımcı ilgisi, büyük oyuncuların (balinaların) hareketleri, makroekonomik durum ve küresel finansal olaylar gibi etkenler de fiyat üzerinde etkili olabilir.

İlginizi çekebilir: Dogecoin (DOGE) Son Durum!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir