ICO, OpenAI CEO’su Sam Altman’ın Projesi Olan Worldcoin’i İnceleyecek

ICO, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın Projesi Olan Worldcoin'i İnceleyecek
ICO, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın Projesi Olan Worldcoin'i İnceleyecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’nin veri gözlemcisi Bilgi Komisyonları Ofisi (ICO), OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından oluşturulan Worldcoin projesini araştırdı.

Popüler kripto para borsasında 24 Temmuz’da halka açılan Worldcoin, yapay zeka entegrasyonu yoluyla kripto para sektörüne farklı bir bakış açısı getirdi ve sektörde büyük yankı uyandırdı. Ancak, bu gelişme nedeniyle, bu proje şu anda inceleme aşamasında.

Birleşik Krallık veri düzenleyicisi ICO, Worldcoin’in faaliyetlerini yakından inceledi ve kişisel veri işleme ve kullanıcı gizliliği açısından projenin uygunluğunu değerlendirdi.

Kapsamlı İnceleme

Worldcoin, birçok popüler büyük kripto para birimi borsasında listelenmeyi de başardı, ancak ICO, hızlı lansmanından sonra kapsamlı bir incelemeye ihtiyaç duydu.

Worldcoin yetkilileri, projenin yerel ve özel kural düzenlemeleriyle tamamen uyumlu olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, Bilgi Komisyonu Sekreterliği, Birleşik Krallık’ta başlatılan projeleri yakından izlemiş ve kuruluşların kişisel verileri işlemek için açık bir yasal dayanağa sahip olması gerektiğini vurgulamıştır.

Bir ICO sözcüsü, bu tür kuruluşların kişisel verileri rızaya dayalı olarak işlemesinin önemini vurguladı ve kullanıcıların verilerini istedikleri zaman geri çekmekte özgür olmaları gerektiğini söyledi.

Worldcoin temsilcileri, konu hakkındaki sorulara cevap vermedi. Projenin ICO incelemesi tamamlandığında, projenin durumu ve geleceği hakkında daha fazla bilgi duyurulacağı söyleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir