Ada ülkesi Fiji Bitcoin Yanlısı Başbakanı Seçti!

Fiji, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yanlısı Sitiveni Rabuka'yı Başbakan olarak seçti. İşte tüm detaylar karşınızda...

Ada ülkesi Fiji Bitcoin Yanlısı Başbakanı Seçti!
Ada ülkesi Fiji Bitcoin Yanlısı Başbakanı Seçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ada ülkesi Fiji, başbakan olarak Sitiveni Rabuka‘yı seçti. Rabuka, Bitcoin (BTC)’in destekçisi olan bir siyasetçi. Fiji, Rabuka’nın sanal para birimlerini destekleyen ilkeleri ile bu seçimi yaparak, BTC ve diğer sanal para birimlerinin gelecekteki mevcutluğunu desteklemiş oldu.

Küresel çapta herkesin kulağına yakın olan kripto para birimleri, özellikle gelişmiş ülkelerde yatırım aracı olarak görülürken, küçük ve gelişmekte olan ülkelerde enflasyondan korunma aracı olarak kullanılmaya başlandı.

Ayrıca, blockchain teknolojisi de ülkeler tarafından önemle takip edilen bir mecra haline geldi. Gün içerisinde, Türkiye Merkez Bankası‘nın Dijital TL ile ilgili açıklamaları da dikkat çekti. Diğer taraftan Avrupa Birliği, dijital euro için son düzlüğe girdi. Bu süreçlerin ortasında, Bitcoin maksimalisti Sitiveni Rabuka, Fiji Başbakanı seçildi.

Bitcoin Yanlısı Başbakan

Tongan asilzadesi ve Tonga parlamentosunun eski bir üyesi olan Lord Fusitu, komşu ülkeden gelen haberleri olumlu karşıladı. Fusitu, Fiji Başbakanı Sitiveni Rabuka ile görüştüğünü açıkladı. Bu görüşme sırasında Fusitu, Rabuka’ya yasal bir Bitcoin ihalesinin nasıl yapılacağı konusunda bilgi verdi.

Tongan asilzadesi, Fiji Başbakanı için Bitcoin yanlısı olduğunu düşündüğünü aktardı. Fusitu, “Geçen yıldan beri, ona adım adım yol göstermek için yakınlaştırma yoluyla yaptığımız Bitcoin yasal ihalesini nasıl benimseyebileceği konusunda benimle görüşmek istedi.” dedi.

Tonga, küçük bir ülke olarak, yeni yıla hazırlık yapıyor ve Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak tanımayı planlıyor. Fiji’nin de yeni Bitcoin destekleyen bir Başbakanı var ve bu durum Fiji’de Bitcoin katılımı ve kabulünde bir artışa yol açacak. Ayrıca, volkanik adalarda Bitcoin madenciliği deneyebilir.

İlginizi çekebilir: Avalanche’ın yerel token’ı AVAX, SOL’un Piyasa Değerini Geride Bıraktı

5
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir